Bayram yapmıyor, bayram yaptırıyoruz! 25.7.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda belediye personeliyle bayramlaştı. Bayramlaşma törenine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile Genel Sekreter Yardımcıları Hüseyin Eren, Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Nihat Macit, Eyyüp Karahan ve Abdurrahman Uçak ile Danışmanlar, Daire Başkanları, Genel Müdürler, Müdürler ve diğer belediye çalışanları katıldı.

“Bu başarı hepimizin...”

Başkan Kadir Topbaş, İstanbulluların 3’üncü kez verdiği yetki ile müjdelenmiş ve emanet edilmiş bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bu başarıyı ve İstanbulluların takdirini siz değerli mesai arkadaşlarım sayesinde kazandık. Bu başarının esas kahramanları sizlersiniz. Bu başarılar sizin başarınızın sonucudur. Sizin her birimde gösterdiğiniz hassasiyet ve gayret, İstanbul’a hizmet olarak yansıdı. Dünyada İstanbul’un başarısını konuşulur hale getirdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

“İstanbul’da Ramazan bir başka...”

İnsani değerlerin ön plana çıktığı Ramazan ayının güzelliklerini İstanbullulara ve ziyaretçilere yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Topbaş, meydanların, sokakların ve iftar çadırlarının Ramazan ayının manevi havasıyla dolup taştığını söyledi.

“Gazze’de yaşananları lanetliyoruz...”

“Cennet bir vatanımız var. Altı da cennet şehitlerimizle, üstü de cennet” diyen Başkan Topbaş, Gazze’de yaşanan acılarla ilgili şunları söyledi: “İnsan, insanı yok ediyor. Nasıl bir vahşettir bu? Dini kendine göre yorumluyorlar. Modernleştikçe ilkelleşen bir mantık bu. İnsanlık olarak ne acılara ve ayıplara tanıklık ediyoruz. Geçen yıllarda bu acıları Mısır’da, Suriye’de, Somali’de ve Balkanlarda gördük. Bu vahşeti kabullenemiyoruz ve lanetliyoruz.”

“Bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız...”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, İstanbullulara her zaman bayram yaptırdıklarını hatırlatan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu bayram da teyakkuzda olacağız ki; İstanbullular çok güzel ve huzurlu bir bayram geçirebilsin. Şehrimizi ziyarete gelenler İstanbul’un güzelliklerini yaşayabilsin. Toplu taşımada yüzde 50 indirimli tarifemiz bu bayram da devam edecek. Şehirlerarası seyahat edeceklerden de trafikte çok dikkatli olmalarını rica ediyorum. Duble yollar var ama acele gidip ecele gidilmesin, acılar yaşanmasın istiyoruz. Maalesef her bayram bir savaşta dahi kaybedilmeyecek kadar çok ölümler ve sakatlıklar ortaya çıkıyor.”