Onbinler Esenler’de buluştu 23.7.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Meydanı’nda düzenlenen Kadir Gecesi Dua Programı’na katıldı. Filistin’de yaşanan acılara dikkat çeken Başkan Topbaş, tüm dünyada barış ve huzur hakim olması temennisinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile birlikte Esenler Meydanı’nda düzenlenen Kadir Gecesi Dua Programı’na katıldı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliği yaptığı programa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“Ramazan; Rahmet ve bereket ayı...”

Başkan Kadir Topbaş, kendisinin Kadir Gecesi’nde doğduğunu ve isminin de oradan geldiğini belirterek, “Kadir Gecesi’nin ve Ramazan Bayramı’nın İstanbul’umuza, İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif, aynı zamanda insani değerlerin daha çok hatırlandığı aydır.” dedi.

“İslam Alemi için dua edelim...”

“Bu mübarek gecede diliyoruz ki, tüm dünyada barış ve huzur hakim olsun.” diyen Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Ama maalesef geçen yıllarda Mısır, Suriye ve Somali gibi İslam ülkelerinin acılarını yaşadık. Bugün de Gazze’de kan ve gözyaşı dinmiyor. Nerede durduğumuz ve bu acıları ne kadar hissettiğimiz, biz ölümlü insanlar için bir imtihandır. 21’inci yüzyılın gelişmelerine rağmen, Filistin’de maalesef geçmiş yüzyılların vahşeti yaşanıyor. Bu mübarek gecede hep birlikte İslam Alemi için dua edelim.”