Yenikapı’da iftar vakti... 15.7.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis Üyeleri ile Yenikapı Etkinlik Alanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, yereldeki kardeşlik bağlarının, Türkiye genelinde önemli başarıların kazanılmasında örnek teşkil edeceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin yoğun katılım gösterdiği ve geleneksel hale gelen iftar programı, İstanbul’un yeni cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapıldı. Başkan Kadir Topbaş, ev sahipliğini yaptığı iftarda, bu tür organizasyonların insanların birbirlerini hissetmeleri adına önemli olduğunu söyledi.

“Üzerimizde büyük görev var...”

İstanbul’un dünya tarafından gıpta ile takip edilen bir şehir haline gelmesinde İBB Meclisi’nin almış olduğu kararların etkili olduğunu belirten Başkan Topbaş, “İBB Meclisi’nin bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu önemli görevde birlikte yürümek çok önemli. Geleceği şekillendirmek adına bizlere büyük görev düşüyor.” dedi.

“Gayretimiz, gelecek için...”

“Gelecek çok daha farklı olsun diye gayret gösteriyoruz.” diyen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler, bir zaman dilimine tanıklık ediyoruz. Bir olduğumuz zaman, kol kola girdiğimiz zaman Çanakkale gibi destanlar yazığımızı tüm dünyaya göstermiş bir milletiz. Bizim yereldeki bu kardeşlik bağlarımız, Türkiye genelinde önemli başarıların kazanılmasında örnek teşkil edecektir.”

Başkan Kadir Topbaş, yağmurun yağması üzerine; “Yağmur berekettir. Yağsın. Allah’a şükür. Barajlarımızı doldursun inşallah.” dedi. Başkan Topbaş, daha sonra Meclis Üyeleri ile birlikte Yenikapı Etkinlik Alanı’nı gezdi.