Ramazan; birlik ve beraberlik ayı… 14.7.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okçular Tekkesi’nde eğitim alan öğrenci ve aileleriyle birlikte iftar yaptı. Ramazanın birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, geniş iftar sofralarında biraraya gelmenin ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okçular Vakfı ve Spor Eğitim Tesisi’nde Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrenci ve aileleri ile iftar yemeğinde buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aslına uygun olarak inşa ederek, kente yeniden kazandırdığı tarihi Okçular Tekkesi’nde düzenlenen iftara, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Okçular Vakfı Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ve diğer mütevelli heyeti katıldı.

İftardan önce masaları tek tek gezen Başkan Kadir Topbaş, vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılaştı. Başkan Topbaş, Ramazan ayının, birlik ve beraberlik ayı olduğunu; böylesine geniş iftar sofralarında da biraraya gelmenin ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, Okçular Tekkesi’nin olduğu bölgede çocukluğunun geçtiğini ifade ederek, “Burası bize ecdadımızdan kaldı. Ecdadımıza layık bir yeri sizlerin hizmetine sunduk ve geleceğimiz olan çocuklar burada eğitim alıyorlar. Burada yetişen çocuklar, ecdadımızı anarak, bir sonraki nesile burayı bırakacaklar.” diye konuştu. Başkan Topbaş, konuşmasının ardından Okçular Tekkesi’nde Kur’an-ı Kerim eğitimi alan çocuklara diplomalarını verdi.