Taksim Meydanı’nda büyük buluşma 3.7.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, semavi dinlerin temsilcileri, işadamları ve sivil toplum kuruluşları ile İstanbul’un buluşma noktası olan Taksim Meydanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, meydanın her türlü aktivitelerin yapılabileceği, sofraların paylaşılabileceği toplumsal mutabakat alanı olacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediyesi’nin Taksim Meydanı’nda verdiği iftarda vatandaşlarla buluştu. İftar programına, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran ile semavi dinlerin temsilcileri, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı binlerce İstanbullu katıldı.

“Her daim güzellikleri paylaşabiliriz…”

Başkan Kadir Topbaş, Ramazan ayında İstanbul’un Taksim Meydanı’ndaki iftarda biraraya geldiğini belirterek, “Sevginin, hoşgörünün ve insani değerlerin ön plana çıktığı bu ayda iftar sofrasını paylaşmanın ve 14 milyonluk İstanbul’un bir parçası olduğumuzu anlamanın adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Burada nasıl bir araya geldiysek, her daim güzellikleri paylaşabiliriz.” dedi.

“Taksim, sofraların paylaşılabileceği toplumsal mutabakat alanı…”

“Taksim, beraberce duygularımızı paylaştığımız ve geleceğe yürümek adına önemsediğimiz, Cumhuriyet Anıtı’mızın da bulunduğu bir alan” diyen Başkan Topbaş, yakın bir tarihte Taksim Meydanı’nın zeminle ilgili düzenlemelerinin yapılacağını söyledi. Başkan Topbaş, meydanın her türlü aktivitelerin yapılabileceği, sofraların paylaşılabileceği toplumsal mutabakat alanı olacağını da sözlerine ekledi.

Ezanın okunmasıyla ve oruçların açılmasıyla başlayan iftar programı, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran’ın yemek duasıyla son buldu.