Başkonsolostan veda ziyareti… 17.6.2014

Görev süresi dolan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Cqingyang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Cqingyang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Belediye Sarayı’nda ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Topbaş, Başkonsolos Zhang Cqingyang’ın İstanbul’da görev süresinin dolduğunu ve kendilerine veda ziyaretinde bulunduğunu söyledi. İki ülke arasında başta ticaret olmak üzere gelişen çok önemli ilişkilerin olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Başkanlığını yürüttüğüm Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) eş başkanlarından bir tanesi de Guanzo Belediye Başkanı’dır. Çin belediyeleriyle ciddi ilişkilerimiz var. Şangay’da kardeş belediyemizdir.” dedi.

Başkonsolos Zhang Cqingyang’da Başkan Topbaş’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, “İstanbul’da 3 yıl 8 ay görev yaptım. Sayın Başkanımızın sayesinde de görev yaptığım dönem içerisinde İstanbul’un daha da güzelleştiğine tanık oldum. Sayın Başkanımızdan da çok fazla destek aldım. İstanbul’un halkı da bize misafirperverlik gösterdi. İstanbul’da başarılı bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum.” diye konuştu.

Başkan Topbaş daha sonra misafirini kapıya kadar yolcu etti.