Büyük Mecidiye Camii yeniden ibadete açıldı 6.6.2014

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün restore ettiği tarihi Büyük Mecidiye Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle ibadete açıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem ile çok sayıda davetlinin katılımıyla yeniden ibadete açıldı.

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş, konuşmaların ardından açılış kurdelesini keserek, Büyük Mecidiye Camii’ni ibadete açtılar. Tarihi camide Cuma Namazını kılan Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş, daha sonra camiyi gezerek, yetkililerden restorasyon hakkında bilgi aldılar.

Başkan Kadir Topbaş, açılışına ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte Ortaköy sahilinde bulunan bir kafede kahve içtiler. Başkan Topbaş, daha sonra Çırağan Taksi Durağı’na da giderek, taksicilerle bir süre sohbet etti.