Başkan Topbaş, Tokatlılarla… 1.6.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir’de düzenlenen piknikte Tokatlılarla buluştu. Başkan Topbaş, memleketine ve milletine bağlı olan Tokatlılardan, memleketlerine yatırım yapmalarını ve istihdam oluşturmalarını istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tokat Dernekler Federasyonu tarafından Başakşehir’in Şamlar Köyü’nde düzenlenen piknikte Tokatlılarla biraraya geldi. Etkinliğe, İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile binlerce Tokatlı vatandaş katıldı.

“Memleketinizi ziyaret edin”...

Yöresel yemeklerin ikram edildiği ve geleneksel halk oyunlarının oynandığı piknikte konuşan Başkan Kadir Topbaş, Tokatlıların memleketine ve milletine bağlı insanlar olduğunu belirterek, İstanbul’da yaşayan Tokatlı vatandaşlara aileleriyle birlikte memleketlerini ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kendisinin de yılda bir hafta olsa da Artvin Yusufeli’ndeki köyünde tatil yaptığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da yaşayan maddi durumu iyi Tokatlı vatandaşlara memleketlerine yatırım yapma, istihdam oluşturma çağrısında bulundu.

Yöresel lezzetler, keyifli sohbetler...

Anadolu topraklarının doğal üretime uygun olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, dört mevsimin aynı anda yaşandığı Türkiye’nin kırsal yörelerinde üretilen doğal ürünlerin dünya pazarında daha çok yer bulması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Kadir Topbaş, konuşmasının ardından vatandaşlarla piknik yaptı. Piknik yapan vatandaşların sofralarına misafir olan Başkan Topbaş, keşkek ve cevizli tatlı gibi yöresel ürünlerin tadına baktı ve Tokatlılarla sohbet etti.