UNDP Başkan Yardımcısı’nın ziyareti 13.5.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkan Yardımcısı Cihan Sultanoğlu ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, BM Üst Düzey Panelistlerden biri olarak, dünyadaki gelir dağılımı ve yoksullukla mücadele alanında fikir beyan ettiğini söyledi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkan Yardımcısı ve UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede, UNDP Mukim Temsilci Yardımcısı Matilda Dimovska da yer aldı. Cihan Sultanoğlu, 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Kadir Topbaş’ı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Başkan Kadir Topbaş da, kendisinin aynı zamanda Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi (UNACLA) Başkanı olduğunu ifade ederek, “Birleşmiş Milletler’in Bin Yıllık Kalkınma Hedefleri’nin gerçekleşmesi için çalışan Üst Düzey Panelistlerden biri olarak, dünyadaki gelir dağılımı dengesizliği ve yoksullukla mücadele alanında fikirlerimi beyan ediyorum.” dedi.