İstanbul’da Gümüşhane rüzgarı 10.5.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, gelenek ve görenekleri yaşatan organizasyonların önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi ve Gümüşhane Dernekleri Federasyonu işbirliği ile İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Gümüşhane Tanıtım Günleri’ne katıldı. Yöresel tatların bulunduğu stantları gezen Başkan Topbaş, çok sayıda arkadaşının Gümüşhaneli olduğunu söyledi.

Gelenekler yaşatılıyor…

Gelenek ve görenekleri yaşatan bu tür organizasyonların önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Anadolu’dan İstanbul’a göçmüş pek çok ailenin geçmişlerini unutmamaları adına bunları çocuklarına yansıtmaları da çok önemli. Çünkü Türkiye kıta özelliği gösteriyor. Farklı renkleri, farklı desenleri bünyesinde barış ve mutluluk içinde barındırabiliyor.” diye konuştu.

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra stantları tek tek gezdi ve yöresel tatlardan tattı. Fuarı gezen ziyaretçilere pestil, köme ve kürtün ekmeği ikram eden Başkan Topbaş, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.