Anadolu Sokakları İstanbul’da hayat buluyor 3.5.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Gelenek ve görenekleri yaşatan organizasyonlara destek verdiklerini belirten Başkan Topbaş, Maltepe’de 5 milyon 400 bin m2’lik dev bir alanda “Anadolu Sokakları” çalışmasını yürüttüklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Giresun Federasyonu tarafından İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Giresun Günleri’ne katıldı. Başkan Kadir Topbaş, yoğun ilgiden dolayı bu tür programlar için Feshane’nin artık yetersiz kaldığını belirterek, bu tür organizasyonların Yenikapı’da daha büyük bir alanda yapılması için çalışmalar başlattıklarını söyledi.

Anadolu Sokakları İstanbul’da…

Gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması için Maltepe’de de 5 milyon 400 bin m2’lik büyük bir alanda “Anadolu Sokakları” çalışmasını yürüttüklerini de ifade eden Başkan Topbaş, “Bu sokaklardan her biri Anadolu’nun bir yöresini gösterecek. O sokağa girdiğinizde adeta o bölgeyi yansıtan her şeyi bulabileceksiniz. Her şeyiyle özgün olacak ve 100 yıl öncesinin mimarisiyle orada bunu yaşatmak istiyoruz. Türkiye, kıta zenginliğini gösteren bir ülke. Ciddi bir mozaik derinliği var. Bu çalışmamızla birlikte bizi biz yapan değerlerimizi bir yere toplayıp, yakınlığımızı dostluğumuzu bir aile ferdi olmanın güzelliğini yaşatmak istiyoruz. Çocuklarımızın geçmişini bilmesi adına yapılan bu organizasyonları ve Anadolu Sokağı çalışmamızı önemsiyoruz.” diye konuştu. Daha sonra stantları gezen ve yöresel tatların tadına bakan Başkan Topbaş, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.