Lahor’a teknik destek... 28.4.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pakistan’ın Pencap Eyaleti Başbakan Danışmanı Khawaja Ahmed Hassan ile biraraya geldi. İstanbul ile Lahor’un kardeş şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, Lahor’la bilgi ve deneyimleri paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Dost ve kardeş ülke Pakistan’ın Pencap Eyaleti Başbakan Danışmanı ve Lahor Ulaşım Şirketi - Lahor Atık Yönetimi Şirketi Genel Müdürü Khawaja Ahmed Hassan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Hassan, üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş’ı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Başkan Kadir Topbaş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Ulaşım A.Ş.’nin danışmanlığını yaptığı Lahor Metrobüs Hattı’nın 2013 yılında açılışını yaptıklarını hatırlatarak, Lahor’a katı atık, sinyalizasyon ile park ve bahçe düzenlemesi konularında teknik destek vermeye devam ettiklerini söyledi.

1975 yılından bu yana Lahor ile İstanbul’un kardeş şehir olduklarını belirten Başkan Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bilgi ve deneyimlerimizi pek çok dünya kentinde olduğu gibi Lahor’la da paylaşmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki, bu desteklerimiz kardeşliğimizi daha da yukarıya taşıyacaktır.” diye konuştu.