İstanbul için çay vakti 24.4.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de yapılan Rize Tanıtım Günleri’ne katıldı. “İstanbul için çay vakti” sloganıyla düzenlenen etkinlikte 10 bin kişilik mıhlama yapımına da yardım eden Başkan Topbaş, değerleri yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile bu tür organizasyonlara destek verdiklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rize Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Rize Tanıtım Günleri’ne katıldı. “İstanbul için çay vakti” sloganıyla yapılan etkinliğe, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, AK Parti Milletvekilleri Nusret Bayraktar ve Metin Külünk, Rize Valisi Nurullah Çakır, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ve Rize Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Erdoğan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Değerlerimizi geleceğe taşıyoruz…”

Başkan Kadir Topbaş, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bir kıta özelliği gösterdiğini ve her yerinin kendine has özellikleri olduğunu ifade ederek, “Bu değerleri yitirmemek adına Türkiye’nin bir aynası ve mozaiği olarak, İstanbul’da buluşmak farklı bir anlam taşıyor. Sizlerle biraraya gelmek ve aynı atmosferi paylaşmak gerçekten gurur verici. Ayrıca geçmişten geleceğe uzanan değerlerimizi yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile biraraya gelmek çok önemli. Gelişirken ve dünyayla entegre olurken, bizi biz yapan değerlerle birlikte gelecek günlerin gururunu yaşamaktayız. Rize’mizin de kendine özgü tatları ve insani değerleri var.” dedi.

İstanbul, gıpta ile izleniyor…

Yöresel değerleri gelecek kuşaklara aktarmanın önemine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Geçmişini unutanların geleceğini başkaları yazar. İstanbul ve Türkiye, dünya tarafından gıpta ile izleniyor. Şehirlerimizin tarihten gelen güzelliklerini asla unutmayacağız ve gelecek kuşaklara aktaracağız. Dernek federasyonları ve sivil toplum kuruluşları önemli bir sorumluluk taşıyor. Yerel yöneticiler başta olmak üzere bu fırsatları ortaya koymak zorundayız. Burada böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum.” diye konuştu.

10 bin kişilik mıhlama…

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra stantları gezerek, yöresel lezzetlerden tattı. Etkinlikte 10 bin kişilik mıhlamanın yapılışına da katılan Başkan Topbaş, vatandaşlara ve basın mensuplarına mıhlamadan ikram etti