İstanbul’da 23 Nisan coşkusu 23.4.2014

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır etkinliklerle kutladı. Etkinlikler çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, makamını Kocamustafapaşa İlkokulu öğrencisi Zeynep Uymuşlar’a bıraktı. Çocuk Meclisi’ne de katılan Başkan Topbaş, güzel yarınlar için çalıştıklarını söyledi.

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün Türk çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan, tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da coşku ve heyecanla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu, Fatih’teki Kocamustafapaşa İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Zeynep Uymuşlar’a bıraktı.

Başkan koltuğuna Zeynep Uymuşlar oturdu…

Başkan Kadir Topbaş, koltuğa oturan Zeynep Uymuşlar’a; “Başkan olmayı hiç hayal ettin mi?” diye sorması üzerine Uymuşlar da, “Ben aslında Milli Eğitim Bakanı olmayı düşünmüştüm. Başkan olmayı da memnuniyetle karşıladım. Bu anlamlı günde sizlerin yanında bulunmaktan gurur duyuyorum. İstanbul’a yaptığınız hizmetleri mutlulukla izliyorum.” dedi.

Uymuşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Elbette Sayın Başkanımızın takdir ettiğim çalışmaları var ama benim de aklımdan geçen projelerim var. Bunlar yeşil alanların, parkların çoğaltılması, bisiklet yollarının artırılması ve evcil hayvanlar için parkların artırılması” diye konuştu. Başkan Kadir Topbaş, tatlı ikramında bulunduğu Kocamustafapaşa İlkokulu’ndan gelen öğrencilere, mini tablet ile değişik kitaplar hediye etti.

Başkan Topbaş: “Bizler, sizlerin yarınlarınızı hazırlıyoruz”

İBB Çocuk Meclisi de etkinlikler kapsamında Meclis Salonu’nda özel oturum gerçekleştirdi. Çocuk Meclisi’ne Semagül Çakır başkanlık etti. Çocuk Meclisi’nde üyelere hitap eden Başkan Kadir Topbaş, çocuklara arkadaş seçimi konusunda uyarılarda bulundu.

Çocuklara kitap okumalarını da tavsiye eden Başkan Topbaş, “Bizler, sizlerin yarınlarınızı hazırlıyoruz. Hedefimiz, bu ülkede yaşamaktan gurur duymanız. Sizin de en yakın dostunuz kitap olmalı. Geleceğe hazırlanmaktasınız. Bizler de sizin geleceğinizi takip ediyoruz. Çocuk Meclisi’nin komisyonları var. Buralarda aktif rol oynayarak, çalışmalarınızla bizlere katkı sunabilirsiniz.” diye konuştu.

İBB Çocuk Meclisi’ne katılan çocuklar arasında yapılan çekilişle 10 kişiye bisiklet hediye edildi. Çocuk Meclisi üyeleri daha sonra Vialand Eğlence Merkezi’ne giderek, gönüllerince eğlendiler.