İBB Meclisi toplandı 14.4.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 7’nci dönem ilk toplantısı, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. AK Parti ve CHP Grubu ile MHP’li üyeleri tebrik eden Başkan Topbaş, İstanbul için hep birlikte çalışacaklarını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden sonra 310 üye ile Türkiye’nin en büyük meclisi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 7’nci seçim döneminin ilk siyasi parti grup toplantıları yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti Grubu’nu ziyaret ederek, meclis üyelerini tebrik etti ve başarılar diledi.

“İstanbul için hep birlikte çalışacağız”...

CHP Grubu ile MHP’li üyeleri de ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, “Seçim öncesi yaşanan siyasi mülahazalar geride kaldı. Şimdi İstanbul için hep birlikte çalışacağız.” dedi. AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan da, toplantıda, görevini Abubekir Taşyürek’e devretti. Yaptığı konuşmada gözünün arkada kalmayacağını belirten Turan, eski çalışma arkadaşlarına başarılar diledi. Başkan Kadir Topbaş ve Aziz Babuşcu, Ergün Turan’a atanacağı yeni görevinde başarılar dilediler.