Başkan Topbaş’tan Beyoğlu’na ziyaret 9.4.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’nda vatandaşlarla biraraya geldi. Beyoğlu Belediyesi’ni de ziyaret eden Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mazbatasını altıktan sonra ilk ziyaretini bir dönem belediye başkanlığı yaptığı Beyoğlu ilçesine yaptı. İstiklal Caddesi’nde vatandaşlar ve öğrencilerle sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Kadir Topbaş, daha sonra Beyoğlu Belediyesi’ne geçti.

Beyoğlu Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Ahmet Misbah Demircan tarafından kapıda karşılanan Başkan Kadir Topbaş, vatandaşların kararını sandıkta verdiğini söyledi. Kendisi gibi göreve üçüncü kez seçilen Demircan’ı tebrik eden Başkan Topbaş, tüm ilçe belediyelerini ziyaret edeceğini ifade etti.

İstanbul’a hizmet etmekten onur duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Bu seçimde vatandaşlar bizleri farklı bir sonuçla bu makamlara layık gördüler. Bir takım çevreler insanları etkilemeye çalıştılar. Ama vatandaşlar adeta bir kuyumcu hassasiyetiyle kararlarını verdi. İstanbul’a hizmet etmek büyük bir ayrıcalıktır. Hem İstanbul’a hem de Dünya Belediyeler Birliği’ne başkanlık yaparak, tüm dünya belediyelerine hizmet etme heyecanını yaşıyoruz. 2019’a kadar Türkiye’de katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışı geliştireceğiz. Yerelde siyaseti değil, hizmeti ön plana çıkaracağız.” diye konuştu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da, ziyaretinden dolayı Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür ederek, “İlk ziyaretinizi Beyoğlu’na yaparak bizleri büyük şeref verdiniz. Yeni döneminizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. Başkan Kadir Topbaş, ziyaret anısına Ahmet Misbah Demircan’a İstanbul Laleleri isimli bir kitap hediye etti.