Teşekkürler İstanbul! 8.4.2014

3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek, mazbatasını alan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Topbaş, kentte hizmet dolu şeffaf bir dönem başlattıklarını söyledi.

30 Mart Yerel Seçimlerinde bir kez daha İstanbul Belediye Başkanlığı’na seçildikten sonra mazbatasını alan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde mesai arkadaşları ve İstanbullular tarafından büyük coşkuyla karşılandı. Belediye binasının önünü dolduran heyecanlı kalabalık, Türk Bayrakları ve tezahüratlarla Başkan Kadir Topbaş’a destek verdi.

İstanbul’un abisi Kadir Topbaş…

Konuşması sık sık “İstanbul’un Abisi Kadir Topbaş” tezahüratlarıyla kesilen Başkan Kadir Topbaş, “Heyecanınıza teşekkür ediyorum. Bir yerel seçimi geride bıraktık. Bir demokratik yarış yaşandı ve milletimiz milli iradesini sandığa yansıttı. Sonuçta milletimiz, ülkemiz ve İstanbul kazandı. Bütün İstanbullulara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Topbaş: “Kazanan millet oldu…”

“Bugüne kadar hiçbir kula nasip olmamış. Şahsımı üçüncü kez başkan olarak seçmeleri dolayısıyla İstanbullulara teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Topbaş, siyasette kazanma kelimesini hiçbir zaman kullanmadığını, kendisine millet adına bir yetki verildiğini söyledi. Mazbatasını aldıktan sonra ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Han’ın Fatih Cami’ndeki türbesini ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Galibiyet Allah’ındır, kazanan milletimizdir” dedi.

Dünya İstanbul’u konuşuyor…

2004 yılında göreve başladıklarında “Nasıl başardınız?” diye sorulan bir İstanbul oluşturmak istediklerini anımsatan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamdolsun, bugün dünya İstanbul’u konuşuyor. Böyle bir şehirde beraberce 5 yıl daha hizmet vereceğiz. Bir takım oyunlar oynandı, Türkiye’nin istikrarı sorgulandı. Milletimiz bu oyunu sandıkta bozdu. Bundan sonra tüm siyasi partilere bir görev düşüyor; milletimizi iyi anlamaları, beklentilerini iyi okumaları ve aynı duyguları paylaşmanız gerekiyor. Yoksa sonuç alamazsınız, Türkiye’de iktidara sahip olamazsınız. Milletimiz istikrarın devamına karar verdi. İnanıyorum ki, bundan tüm siyasiler kendilerine düşen dersleri çıkarmışlardır.”

İstanbul’un geleceğini birlikte hazırlayacağız…

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak “Dünyanın gelişmiş ülkelerinde yaşanmayan bu kavga ve gürültüye değer miydi?” diye sorduğunu dile getiren Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Herkesin milletimizin kararına saygı duyması gerekir. Türkiye’de yeni bir süreç başladı. Tüm seçilen belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İstanbul’un geleceğini birlikte hazırlayacağız. Biz, 77 milyon nüfusla büyük bir aileyiz. Kol kola girdiğimiz zaman Çanakkale destanları yazmış bir milletiz. Evlatlarımızın yarınlarını beraberce hazırlayacağız. Bin yıllık tarihi olan büyük bir milletin evlatları olarak kısır çekişmeleri bir tarafa bırakarak, yarınları birlikte kurmak zorundayız. Bize düşen görev, dünyada ezber bozmak ve mazlumların yanında olmak.”

Başkan Topbaş’tan mesai arkadaşlarına teşekkür…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreteri ile yardımcılarından, memur ve işçilere kadar bütün mesai arkadaşlarına ve seçimlerde çalışan partililere teşekkür ederek, “İstanbul’da hizmet veren ve projelerimizi hayata geçirmek için gece gündüz çalışan hatta başka siyasi partilere konuşma alanları bırakmayan değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum. AK Parti’mize, Genel Başkanımıza, İstanbul İl Başkanlığımıza ve kendi ailesini ihmal ederek yarınları şekillendirmek adına görev yapan genç ve kadın kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyük bir başarıya imza attınız. Önümüzdeki 5 yılda yine sizlerin katkılarıyla İstanbul’u dünyanın gıpta ettiği ve takip ettiği bir şehir halinde tutmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“İşimiz, bu millete hizmetkar olmak…”

“İnsanı yaşat ki, devlet yücelsin” anlayışıyla hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Topbaş, “İstanbul’da evlerde su, doğalgaz varsa, o biziz. Tertemiz bir İstanbul varsa, o biziz. Çöpten elektrik ve kompost gübre üretiliyorsa, o biziz. Metrolar ve Marmaray varsa; yeşil alanlar, laleler ve diğer çiçeklerle adeta bir cennet bahçesine dönüşmüş bir İstanbul varsa, o biziz. Bizim adımız hizmet, bizim işimiz bu millete hizmetkar olmak.” dedi. Sosyal medyada paylaşılan bir anketten de söz eden Başkan Topbaş, bütün dünyadaki kentleri gezen turistler arasında yapılan araştırmada en beğenilen şehrin İstanbul olduğunu söyledi.

İstanbul’da hizmet dolu şeffaf bir dönem başlıyor…

“Türkiye’nin ve İstanbul’un yarınları bugünden çok daha farklı olacak.” diyen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “İnanıyorum ki, üçüncü 5 yılın sonunda sizlere arz-ı veda ederken, hizmetlerimizi gururla anlatma fırsatımız olacak. İstanbul’da vatandaşlarımızla daha çok bir arada olacağımız açık ve şeffaf bir dönemi başlatıyoruz. Kavgalar ve gürültüleri geride bırakarak, yeni tertemiz bir sayfa açıyoruz. Bu sıcak karşılamanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Seçimler İstanbul’a, ülkemize ve dünyaya hayırlı olsun.”