Başkan Topbaş mazbatasını aldı 8.4.2014

30 Mart Yerel Seçimlerinde 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş, mazbatasını aldı. Kendisine gurur verici bir yetki verildiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbullular yaptığımız hizmetleri takdir etti ve geleceklerini emanet ederek bize olan güvenlerini tazelediler” dedi.

30 Mart Yerel Seçimlerinde geçerli oyların %48’ni alarak üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Kadir Topbaş, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törene, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Mazbatasını İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Hayriye Gül’ün elinden alan Başkan Kadir Topbaş’a salonda bulunanlar büyük sevgi gösterisinde bulundu.

“3 dönemin Fatih’i Kadir abi…”

Başkan Topbaş’ın konuşması sık sık “3 dönemin Fatih’i Kadir abi” tezahüratlarıyla kesildi. Kendisine gurur verici bir yetki verildiğini belirten Başkan Topbaş, “İlk mazbatayı aldığım günden daha heyecanlıyım. Gece ve gündüz demeden çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bir noktada güven tazeleme olarak görmekteyim. İstanbullular yaptığımız hizmetleri takdir etti ve kendi geleceklerini emanet ederek bize olan güvenlerini tazelediler.” diye konuştu.

“Geleceğe birlikte yürüyeceğiz…”

İstanbul’un Türkiye’yi taşıyan, dünyayla yarışan bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu yarışta İstanbul’un hep önde olmasını arzu ettik. Beraberce; tüm seçilmiş olan belediye başkanları, meclis üyeleri, siyasi partilerimizin ve partimizin ağırlıklı desteği ile bu hizmeti sunacağız. Seçimler geride kaldı, meydanlardaki konuşmalar geride kaldı. Artık bundan sonra gelecek var. Geleceğe birlikte yürüyeceğiz. İstanbullulara ve milletimize hayırlı olsun.”