Kadir Topbaş 3. kez İstanbul’un Başkanı… 31.3.2014

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, tarihi bir zafere imza atarak 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart Yerel Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yapan Kadir Topbaş, “Bize oy versin vermesin bütün İstanbullulara hizmet vermenin gururunu yaşayacağım.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti İl Başkanlığı’nda basın mensuplarına açıklama yaptı. “Bir demokrasi yarışını daha geride bıraktık. Kazanan demokrasi, Türkiye ve İstanbul.” diyen Kadir Topbaş, “Hizmet aşkımız, bu kenti dünyanın diğer kentleriyle yarışa sokan hizmet anlayışımız, gayretli çalışmalarımız üçüncü dönemde de devam edecektir. İstanbul, dünyadaki mücadelesinde daima varlığını hissettirecektir. İstanbul gibi bir kentte beni üçüncü kez başkanlığa layık gören tüm İstanbullulara, parti teşkilatıma ve adaylığım konusunda Sayın Başbakanımıza özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye yerelden kalkınır…

Bu başarının kendisine büyük bir sorumluk yüklediğini vurgulayan Kadir Topbaş, “İstanbullular ‘Kadir Abi’ dediler. Bu gururu yaşarken, üzerimize yüklenen sorumlulukla hizmetlerimizin ardı arkası kesilmeden devam edecek. İnşallah İstanbullular dönem sonuna geldiğimizde İstanbul’un başarılarından memnun olacaklar. Övgüyle konuşulan bir İstanbul’u birlikte yakalamış olacağız. Katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışıyla halkı kucaklayan ve ‘Türkiye yerelden kalkınır’ anlayışıyla hizmetlerimiz sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Başkan Topbaş, sandığın verdiği mesajın, herkesin anlayacağı bir dilden ortaya çıktığını ve milletin kendi iradesine ipotek konulmasını asla kabul etmediğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seçimler, Sayın Başbakanımızın liderliğinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. Milletimizin kendi iradesinin üstünde bir irade tanımayacağını zaten biliyorduk. Bu süreçte İstanbul ve Türkiye’de maksadını aşan bir takım söylemler veya sokaklarda birtakım olumsuzluklar ortaya çıktı. Bunları geride bırakmasını bilirsek, beraberce Türkiye’yi yerel yönetimlerle geleceğe taşıyabiliriz.”

Hizmetlerin ardı arkası kesilmeyecek…

“Sükuneti, suhuleti özellikle tavsiye ediyorum. Zafer ve başarı milletimizindir” diyen Kadir Topbaş, şunları söyledi: “Bizleri hizmete layık gördüler, hizmetlerimizin devamını istediler. Bu seçimde seçilen tüm belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize başarılar dilerim. Bu ülke hepimizin, beraberce geleceğimizi arayacağız. Birilerinin manipülasyonları nasıl bozuldu, hep beraber gördük. İnanıyorum ki, onlar da artık kendine gelecekler. ‘Neler yaptıysak fayda vermedi, bu millet ezber bozdu’ diyerek kendilerine çeki düzen verecekler. Demokrasiyi oluşturan bireylerin tüm partileri hizaya sokma gücü var, bu seçimde bunu gördük. Yarınlar dünden ve bugünden çok daha farklı olacak. Çok daha farklı bir gelecek bekliyor bizi. Türkiye’de başlattığımız yerel yönetimlerdeki başarılı adımları sürdürerek, ülkemizin gelişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz. Türkiye model oldu, model olmaya da devam edecek.”

Yerelde özellikle görev yapacak siyasilerin de halkı birbirine düşürecek söylemleri geride bırakacağına inandığını söyleyen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben de şahsen bize oy versin vermesin bütün İstanbullulara hizmet vermenin gururunu yaşayacağım. Tarihinde kolay yakalanamayacak bir şekilde ilk kez üçüncü defa bana belediye başkanlığını tevdi eden İstanbulluların sorumluluğunu aldığımız için ne kadar büyük bir mesuliyete girdiğimin farkındayım. Bu desteğin bilinciyle hizmetlerimizin ardı arkası kesilmeden ‘Daha neler yapabiliriz?’ arayışı içerisinde yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki, İstanbul çok daha farklı bir güçle, dünyadaki etkisini sürdürecek. Tüm dünya tarafından yakinen takip edilmeye devam edecektir.”