Başkan Topbaş, Yenikapı’da milyonlara seslendi… 23.3.2014

Başkan Kadir Topbaş, AK Parti’nin Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Yenikapı dolgu alanında düzenlediği ‘Yeniden Milli İrade’ mitinginde coşkulu kalabalığa konuştu.

Milyonların sel olup aktığı mitingde konuşan Kadir Topbaş, “Bu şehir başka bir şehir, müjdelenmiş, emanet bir şehir. Şehitlerin kanı, evliyaların duası, Türkiye’nin özeti var İstanbul’da. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün diyorsanız, biz buradayız” dedi.

“Hizmetlerimiz bizi anlatıyor. Hangi birinden bahsedelim ki...” ifadesini kullanan Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “İstanbul kadim medeniyetler beşiği, adeta tarihin çeyiz sandığı. Böyle mübarek bir şehirde on yıldan beri size hizmet etme şerefini taşımaktayım. İstanbul’un nasıl değiştiğini sizler takip ediyorsunuz. İstanbul tesadüflere terk edilemez, İstanbul maceralara sürüklenemez. İstanbul ne olursa olsun diye bırakılamaz. Aşkı olmayanların eline bırakılamaz.”

İstanbul’da ulaşımdan altyapıya, çevreden sağlığa kadar her alanda dev hizmetler ürettiklerini ve her yerde, her alanda izlerinin olduğunu vurgulayan Topbaş, “Hizmetlerimiz bizi anlatıyor. Metrolar, yeşil alanlar, parklar hep bizim eserimiz. Sizin yetkinizle olduğu için aslında sizlerin eseridir. Kesintisiz su doğalgaz ve pırıl pırıl bir İstanbul bizi anlatıyor. İstanbul’u yarınlara hazırlıyoruz. Sizlerin verdiğiniz yetkiyle İstanbul’un kaderi değişti. 30 Mart seçimlerinde bizi tercih ederseniz bu daha çok metro daha çok hizmet demektir. Sizlerin kararınızı verdiğini biliyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.