Şehitler saygıyla anıldı 18.3.2014

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri saygıyla anıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 99. yılı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri anıldı. Tören, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23. Motorize Piyade Komutanı Tümgeneral Mehmet Faruk Şengül, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Gönül Alpaydın ve diğer kuruluşların şehitlikteki anıta çelenk koymalarıyla başladı.

Törende daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Bir manga askerin saygı atışı yapmasından sonra İstiklal Marşı okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile beraberindekiler, daha sonra kara, deniz, hava ve polis şehitliğini gezerek şehitlerin mezarları başına karanfiller bıraktılar ve dua ettiler.