Romanlardan Başkan Topbaş’a büyük sevgi gösterisi 15.3.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Roman Buluşması etkinliğine katıldı. Roman vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Topbaş, Romanların sıkıntılarını çözmek adına pek çok proje hazırladıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu işbirliği ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen İstanbul Roman Buluşması, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Roman vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe,  İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ile İstanbul Roman Federasyonları Başkanı Adnan Demirez ve Roman Dernekleri Başkanları katıldı. Romder Mehter Takımı, Kobra Murat, Grup Kali, Serkan Çağrıcı, Tarık Mengüç ve Kibariye gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı organizasyonda roman vatandaşlar doyasıya eğlendi.

“Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir…”

Roman vatandaşların büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Topbaş, konuşmasına: “Can dostlarım, Roman kardeşlerim. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diyerek başladı. Roman vatandaşların müziğiyle, dansıyla, örf ve adetleriyle çok büyük bir zenginliği ortaya koyduğunu belirten Başkan Topbaş, “Böyle bir farklılığı ve zenginliği olan roman vatandaşlarımız maalesef dünyanın pek çok yerinde zulümler yaşadı. Biz biliyoruz ki, yaratılanı yaratandan ötürü sevmeliyiz. Biz, pek çok rengiyle 76 milyonluk bir ülkeyiz. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Bu topraklarda doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir millet olmanın gururunu yaşamaktayız.” diye konuştu.

“Roman vatandaşların eksikleri tamamlanacak…

Başkan Topbaş, Kasımpaşa’da Romanlarla iç içe büyüdüğünü ve Romanları çok iyi tanıdığını ifade ederek, dünyaya bu hoşgörüyü ve sevgiyi haykırmak için bu organizasyonu düzenlediklerini söyledi. Ülkenin yarınlarını hazırlarken ayrım yapmadan herkesin hak ettiğini verme konusunda gayret gösterdiklerini belirten Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak seçim sonrası çok daha farklı bir çalışmayı federasyon ve derneklerimizle birlikte yapacağız. Özellikle eğitim ve iş başta olmak üzere birçok çalışmamız olacak. Sizin sevginiz ve sıcaklığınız bize güç katmakta. Bu anlayışla İstanbul’a yaptığımız hizmetlerde özellikle Roman vatandaşlarımızın istifade edeceği barınma başta olmak üzere her alanda eksiklikleri önümüzdeki dönemde düzeltmeyi kendimize bir görev kabul ettik. Gönüller imar edilmeden, şehirler gelişmez. Biz önce gönülleri kazanmayı şiar edindik. Bu anlayışla sizlerle kol kola girerek geleceğe yürüyeceğiz.”