Güngören meydanına kavuştu 14.3.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. İlçenin kültür merkezi, otopark, spor salonu ve İSMEK bulunan bir meydana kavuştuğunu belirten Başkan Topbaş, 2017 yılında hizmete girecek olan Bakırköy - Kirazlı - Bağcılar Metro Hattı ile Güngören’in metroyla buluşacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Güngören ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Marmara Caddesi’ndeki Güngören Parkı’nda düzenlenen tören alanını dolduran vatandaşlar Başkan Kadir Topbaş’ı sevgi gösterileriyle karşıladılar. Törende, İstanbul Milletvekilleri Ömer Dinçer ve Ünal Kaçır ile Ulaştırma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan ve İBB Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş da yer aldı.

Güngören’e 329 milyon lira yatırım…

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Marmara Caddesi Güngören Parkı, Haznedar Zeminaltı Otopark Üzeri Parkı, Merter Fatih Caddesi Zeminaltı Kat Otoparkı, Merter Kasım Sokak Zeminaltı Kat Otoparkı, Eşref Bitlis Yaya Üstgeçidi, Ali Rıza Gürcan Caddesi ve Mete Sokak ile Güngören Belediyesi’nin çok sayıdaki hizmetinin açılışını yaptıklarını belirterek, yatırımların ilçeye hayırlı olmasını diledi. Mareşal Çakmak Parkı ile Güngören Spor Kompleksi’nin de temelini atacaklarını ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Güngören’e 329 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Güngören’e 16 bin m2’lik kent parkı…

Başkan Topbaş, göreve geldiğinde Güngören’de nefes alınabilecek bir alan olmadığını, kamulaştırmalar yaparak ve 50 milyon lira harcayarak Eski Magrus Fabrikası’nın alanında 16 bin metrekarelik Güngören Kent Parkı yaptıklarını ifade etti. Daha önce olumsuz koşullar nedeniyle şikayet konusu olan bu alanda meydan, kültür merkezi, otopark, İSMEK binası ve spor alanları yaptıklarını da belirten Başkan Topbaş, “Güngören’in daha mükemmel hale gelmesi için bu önemli yatırımı açarak tarihe iz düşüyoruz. Bugün 800 araçlık otoparkı, pazar yeri ve yapılacak cami ile çok güzel hizmet alacağınız bir mekan ortaya çıktı. ” dedi.

“Daima millet, daima hizmet…”

“Biz daima millet, daima hizmet” dedik, bu anlayışla yola çıktık diyen Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Bir başkası bu hizmetleri yapsaydı, bugün başka şeyler konuşurduk. Biz İstanbul’a hizmeti bir ayrıcalık olarak gördük. ‘Her yerde metro, her yere metro’ dedik. 420 kilometreyi aşkın metro sistemini 2019 yılına kadar tamamlamayı öngördük. Pek çok projemiz var. 2019’da raylı sistem ağımızı 400 kilometrenin üstüne çıkaracağız. 2017’de devreye girecek Bakırköy - Kirazlı - Bağcılar Metro Hattı buradan geçecek. Güngören, metroyla buluşacak. Bunlar hayal dahi edilemezdi.”

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra beraberindekilerle birlikte kurdele keserek, yatırımların toplu açılışını yaptı. Meydanın altındaki otoparkı basın mensuplarına tanıtan Başkan Topbaş, otoparktaki otomatik park sistemini gazetecilere uygulamalı olarak gösterdi. Başkan Topbaş, bu sistemi mahalle aralarında kuracakları otoparklarda da uygulayacaklarını kaydetti.