65 yaş ve üzeri vatandaşlara müjde! 5.3.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 65 yaş üzeri vatandaşlara ücretsiz toplu ulaşım müjdesi verdi. Başkan Topbaş, vatandaşların nüfus cüzdanlarını göstererek tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade edebileceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt’ta katıldığı programda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği’ni İstanbul'da uygulamaya başladıklarının müjdesini verdi. Başkan Topbaş, 65 yaş ve üzeri vatandaşların nüfus cüzdanlarını göstererek tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade edebileceklerini söyledi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar, İstanbul’da toplu ulaşım hizmeti veren İETT Otobüsleri, İstanbul Otobüs A.Ş. Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metro, Tramvay ve Füniküler Hatları, TCDD Hatları, İstanbul Şehir Hatları, Dentur ve Turyol Hatları  ile Mavi Tur Hatlarında çalışan tüm toplu ulaşım araçlarında ücretsiz olarak seyahat edebilecek.

İstanbul’da yaklaşık olarak 700 bin civarında 65 yaş ve üzerindeki vatandaş bu uygulamadan yararlanacak. Vatandaşlar, ücretsiz seyahat kartlarını alıncaya kadar nüfus cüzdanlarını göstererek ücretsiz olarak seyahat edebilecek.