Başkan Topbaş Trabzonlularla 2.3.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Trabzonlular tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Topbaş, “Burası artık size dar geliyor. Yenikapı’da 1 milyon 250 bin kişilik yeni bir meydan oluşturuyoruz. Orada rahatça horon tepersiniz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında İstanbul’da faaliyet gösteren Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri’ne katıldı. Başkan Topbaş’a vatandaşlar büyük sevgi gösterisinde bulundu.

“İstanbul’un her noktasına hizmet götürüyoruz…”

Törende birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da siyaset gözetmeden, ayırt etmeksizin her yere hizmet götürdüklerini söyledi. Trabzonlulara memleketlerini sık sık ziyaret etmelerini öneren Başkan Kadir Topbaş, “Çocuklarınızı da oralara götürün. Memleketinizle bağlarınızı koparmayın.” dedi.

“Yenikapı Meydanı’nda rahat rahat horon tepersiniz”

Feshane’yi tıklım tıklım dolduran Trabzonlulara; “Burası artık size dar geliyor.” diyen Başkan Topbaş, “Yenikapı’da denize dolgu yaparak 1 milyon 250 bin kişilik bir meydan ortaya çıkardık. Artık horonlarınızı bu meydanda rahatça tepebilirsiniz. Ürünlerinizi sergilersiniz. Günlerinizi kutlarsınız. Çocuklarınızın oynayabileceği park alanlarıyla, sosyal alanlarıyla çok yönlü bir meydan olan bu yerde çok daha rahat günlerinizi kutlarsınız.” diye konuştu.