İstanbul’un çehresi değişiyor 25.2.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malatyalı İş Adamları Dernek üyeleriyle biraraya geldi. İstanbul’da tamamlanan, devam eden ve projelendirilen metro hatları hakkında bilgi veren Başkan Topbaş, bu metro hatları ile kentin çehresini yenileyeceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malatyalı İş Adamları Derneği’nin (MİAD) 54. Aylık Toplantısı’na katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aktaş, İstanbul’un ufkunu açan, ulaşım başta olmak üzere İstanbul’a pek çok yatırım yapan Başkan Kadir Topbaş’ı ağırladıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş da, daha sonra bir konuşma yaparak, Malatyalı İş Adamlarına İstanbul’da yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı metro yatırımlarını kendi dönemlerinde de artırarak devam ettirdiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, “İstanbul’u metro ağlarıyla örüyoruz. 2019 yılında 420 kilometre metro ağı olan bir İstanbul olacak. 2019 sonrası ise 776 kilometre metro ağı hedefliyoruz. Bu metro ağlarını tamamlayarak, gelecekte İstanbul’un çehresini çok daha güzel hale getireceğiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin pek çok konuda dünyaya örnek olan projeler ürettiğini belirten Başkan Topbaş, metro ve akıllı otobüs projelerinden lale yetiştiriciliğine, hayvan barınaklarından sivri sinekle mücadeleye, sağlıklı ekmek üretimi ve bilişim uygulamalarına kadar pek çok proje gerçekleştirdiklerini söyledi.