Bahçelievler’e 2 yeni metro müjdesi 24.2.2014

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçelievler’e yaptığı yatırım ve hizmetlerin açılışı ve toplu tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. İlçeye son 10 yılda 676 milyon liradan fazla yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapacakları 2 yeni metro hattı ile ilçe halkının ulaşımını rahatlatacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler’e yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış ve toplu tanıtım törenine katıldı. Şirinevler Fetih Caddesi’nde düzenlenen törene, İstanbul Milletvekilleri Feyzullah Kıyıklık ve Ünal Kaçır, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bahçelievler’e dev yatırımlar…

Başkan Kadir Topbaş, törende yaptığı konuşmada, son 10 yılda Bahçelievler’e yaptıkları 676 milyon 337 bin liralık yatırımla ilçeyi ayağa kaldırdıklarını, ilçeye metrobüs ve tramvay getirerek Kabataş’tan Söğütlüçeşme’ye kadar tüm ana akslara bağladıklarını söyledi. Büyük sorun oluşturan Tavukçu Deresi’ni ıslah ederek, sel baskınlarına ve kötü kokulara son verdiklerini de hatırlatan Başkan Topbaş, açılışı yapılan Bahçelievler Kültür Merkezi’nin İSMEK Kurs Merkezi, konferans salonu, tiyatro salonu, 2 adet cep sinema salonu ve Alo 153 Çağrı Merkezi ile dört dörtlük bir tesis olduğunu ifade etti.

İstanbul, metro kent oluyor…

İstanbul’a son 10 yılda 60 milyar TL yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, müjdelenmiş bir kente hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi. Yaptıkları dev yatırımlarla İstanbul’un dünyanın gıpta ile izlediği bir kent haline geldiğini dile getiren Başkan Topbaş, “İstanbul, metro kent oluyor. Dünyada kendi öz kaynaklarıyla metro yapan başka bir belediye yok. Ayrıca bu kadar kısa sürede metro yapan ülke de yok.” dedi.

Bahçelievler’e 2 büyük metro müjdesi…

“Bahçelievler’den İstanbul’un istediğiniz noktasına metrolarla ulaşabileceğiniz bir sistem getiriyoruz.” diyen Başkan Topbaş, yeni metro projelerinin müjdesini de şöyle verdi: “Metrobüsün yoğunluğu sebebiyle Ulaştırma Bakanlığı ile yapacağımız 25 kilometrelik Bakırköy - Avcılar - Beylikdüzü - Büyükçekmece Metro Hattı ile 9 kilometrelik Bakırköy İDO İskelesi - Bağcılar Kirazlı Metro Hattı, Bahçelievler’e de hizmet verecek.”

İstanbul’un yarınları çok güzel olacak…

İstanbul genelinde 143 kapalı spor salonu yaptıklarını, 60 tanesinin de inşaatının devam ettiklerini belirten Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bahçelievler’e de Başkanımız Osman Develioğlu’nun talebiyle 2 tane kapalı spor salonu daha yapacağız, toplamda 62 olacak. Hizmet bizim işimiz. Bizim sevdamız vatanımıza, milletimize hizmet etme sevdası. Kocasinan Futbol Sahası’nın olduğu yere de çok güzel bir stat yapacağız. Altında katlı otopark olacak. Tavan yüksekliğini biraz fazla tutarak, buradaki pazarı da oraya taşıyacağız. Fetih Parkı altına da otopark yapıyoruz. Biz proje adamıyız, nereye nasıl bir hizmet gerekiyorsa, hemen planlayıp yaparız. Her alanda bir numara olmak için çalışıyoruz. İstanbul’un ve ülkemizin yarınları çok daha güzel olacak.”