Şişhane’den Mecidiyeköy’e “Havaray” 1.2.2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okmeydanı Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldılar. Son 10 yılda dev yatırımlara imza attıklarını belirten Başkan Topbaş, Şişhane ile Mecidiyeköy arasında Havaray Projesi yapacaklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Okmeydanı Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldılar. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Bugün size bir müjde daha vermek istiyorum. Buradaki projeyle eş zamanlı olarak ilerleyecek olan Şişhane Metrosu’ndan Mecidiyeköy Metrosu’na Havaray Projesi’ni planlara işlemek üzere karar verdik.” dedi.

İstanbul’un modern yüzüne yakışacak…

Çocukluk döneminde uçurtma uçurup, top oynadığı alanların bugün çok daha güzel bir şekilde yeniden İstanbulluların hizmetine kavuşturulmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Topbaş, “Bu bölge, diğer yönetimlerin söz verip bir türlü çözüme ulaştıramadığı sorunlu bir bölgeydi. Eski siyasiler çok laf etti. Ama hepsi sonuçsuz kaldı. Sayın Başbakanımızın ortaya koyduğu iradeyle birlikte bu bölge İstanbul’un modern yüzüne yakışır bir hale dönüşüyor.” diye konuştu.

“Kentsel dönüşümü destekliyoruz…”

Başkan Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradeyle Türkiye’de kentsel dönüşümün başladığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşümü destekliyoruz. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Maalesef muhalefet, kendi belediyelerinin kapılarına yanlış bilgi asıp ‘Bize izin vermiyorlar’ diyorlar. Oysa durum böyle değil. Çıkarılan bir kanun var ve herkes bu konuna uymak zorunda. İlçe belediyeleri imar planlarını çıkarıp Şehircilik Bakanlığımıza onaylatmaları gerekiyor.”

“İstanbul’a hizmet vermeye devam edeceğiz…”

İstanbul’a 10 yıl içerisinde 60 milyar TL yatırım yaptıklarını ve bu yılki bütçelerinin 8,5 milyar TL olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Göreve geldiğimiz günden bu yana aldığımız emanetin bilinciyle bu şehre hizmet ediyoruz. İstanbul yeni maceralara sürüklenmez. Biz 10 yıldır bu şehre hizmet ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.”