Başkan Topbaş’tan Rami’ye 2 yeni proje 31.1.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’ni ziyaret etti. Rami’ye teleferik hattı getireceklerini belirten Başkan Topbaş, Topkapı - Habibler Tramvay Hattı’nı metroya dönüştürmek için çalışmalara başladıklarını da söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Eyüp Rami’de bulunan İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’ni ziyaret etti. Burada dernek üyelerine hitap eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da hiçbir kula nasip olmayan ve iki dönemdir sürdürdüğü Belediye Başkanlığı görevini yerine getirmekten büyük bir gurur duyduğunu belirterek, “Bu yetkiyi bana güvenerek verdiniz, göreve geldiğim günden bu yana güveninize layık olmaya çalışıyorum” dedi.

10 yılda 60 milyar TL yatırım…

Türkiye’de her alanda ciddi bir gelişim ve değişim yaşandığını ifade eden Başkan Topbaş, “Türkiye, istikrarlı yönetim ile dünyada da hissedilebilir bir gelişim içine girdi. Geçmişte çalışanının maaşını bile ödeyemeyen bir belediye vardı. Bankalar çek karnesi vermekte zorlanıyordu. Böyle bir belediyeden 10 yılda 60 milyar yatırım yapabilen bir belediye haline geldik. Dünyadaki bankalardan başkanın imzasıyla kredi alabiliyoruz. Hamdolsun iç borcumuz yok. Bize güvenip kredi verebiliyorlar.” diye konuştu.

“İstanbul’a bilgi ve birikimimle hizmet ediyorum…”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı hizmet anlayışını devam ettirdiklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Merkezi yönetimin başında olan Sayın Başbakanımızla İstanbul’a dair her türlü sorunu görüşebiliyorum. İlgili bakanlıklarımızla ve bakanlarımızla da. Siz nasıl bize sorunlarınızı anlatabiliyorsanız, biz de kendilerine İstanbul’umuzun sorunlarını iletiyoruz. Geçmişte İstanbul’da plansız bir kentleşme yaşandı. Allah nasip etti iki üniversite bitirdim. Bu şehre hizmet edebileceğim pek çok alanda çalıştım. Bilgi ve birikimlerimi bu şehir için kullanma fırsatı buluyorum.”

Rami esnafı yeni yerinde hizmet verecek…

Başkan Kadir Topbaş, Rami esnafının yakın bir zamanda Başakşehir Resneli Çiftliği Mevkiindeki 294 bin m2’lik alanda hizmet vereceğini ifade ederek, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’nin işbirliği ile siz esnafımız, TOKİ ile yapılan anlaşmayla arsalarınız karşılığında bir bedel aldınız. Size bir bedel ödendi ve çözüme ulaştınız. Yeni yerinizde sizlere bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Rami’ye teleferik geliyor…

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak, Türkiye’deki belediyelerin sorunlarıyla ilgilenmenin kendisinin görevlerinden biri olduğunun altını çizen Başkan Kadir Topbaş, Rami bölgesini de ilgilendiren bir müjdeyi şöyle verdi: “Burası şehrin içinde kaldı. Bu bölgemizden geçen Topkapı - Habibler Tramvay Hattı’nı, metro hattına dönüştürmek için proje çalışmalarına başladık. Devlet burada başka bir şey yapmak istiyor. Kente katmak istiyor. Buraya bir teleferik getiriyoruz. Buradan Vialand’a bir teleferik hattı yapacağız. Buradan da Miniatürk’e inecek bir teleferik hattı olacak.”