10 yıla sığmayacak büyük işler yaptık! 30.1.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013 yılında emekli olan 350 memur ve işçi ile aileleriyle akşam yemeğinde buluştu. Emekli olan 350 personele teşekkür belgesi takdim eden Başkan Topbaş, İstanbul’da son 10 yılda dünyanın gıptayla baktığı yatırım ve hizmetler yaptıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İBB’den 2013 yılında emekli olan 350 memur ve işçi akşam yemeğinde buluştu. Yemekte İBB Genel Sekreteri Adem Baştürk, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve Müdürlerin yanı sıra memur ve işçilerin aileleri de yer aldı. Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte konuşan Başkan Kadir Topbaş, Hz. Mevlana’nın “Bir neslin geleceğini bir önceki nesil hazırlar” sözünü hatırlatarak, “Güzel olan sadece kendisine değil insanlığa faydalı olacak şekilde yaşamaktır. Bu herkese nasip olmayacak güzellikte bir duygudur.” diye konuştu.

“10 yılda 10 yıla sığmayacak büyük mesafeler aldık”...

Coğrafi ve tarihi anlamda mükemmel bir şehir olan İstanbul’da idareci olmanın ve bu şehrin gelişmesine katkı sunmanın bambaşka bir güzellik olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gece gündüz demeden çalıştınız. Bu şehirde ortaya çıkan bütün güzelliklerde sizlerin izleri var. Bizler başkan olarak sembol isimleriz. Bu çalışmanın esas gücü ve kahramanları sizlersiniz. Ben sizlerden razıyım. Çünkü, İstanbul’da son 10 yılda 10 yıla sığmayacak kadar büyük mesafeler aldık. Bunu yurtiçi ve yurtdışı toplantılarımızda daima ‘Nasıl başardınız?’ sorusuyla muhatap oluyoruz. Hep söylerim, savaşları askerler kazanır, zaferler komutanlara yazılır. Bundan dolayı sizlere ve ailenize özellikle teşekkür etmek ve bu teşekkür belgelerini takdim etmek istedim.”

Yeni emekliler duygulu anlar yaşadı...

İBB Genel Sekreteri Prof. Adem Baştürk de, yaptığı konuşmada, iş hayatının insanlar için çok önemli bir evre olduğunu belirterek, “Hepiniz iş hayatını gayret ve şerefle bitirmiş durumdasınız. İstanbul gibi müjdelenmiş bir şehre hizmet etmek de çok önemli bir ayrıcalık. Emeklilik döneminizde sizlere ailelerinizle mutluluklar diliyorum.” diye konuştu. Gecede teşekkür belgelerini Başkan Topbaş’ın elinden alan yeni emekli memur ve işçiler duygulu anlar yaşadılar. Çalışma hayatlarından ve İBB’nin Kadir Topbaş dönemindeki başarılarından övgüyle bahseden emeklilerin anlattığı hatıralar da mesai arkadaşlarından ve ailelerden büyük alkış aldı.