Bakan Güllüce ve Başkan Topbaş’tan Fikirtepe müjdesi! 25.1.2014

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Son 10 yılda İstanbul’a yaptıkları sayısız hizmetten dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür eden Bakan Güllüce, görüşmede, Fikirtepe’deki imar problemini çözdüklerini de söyledi. Bakan Güllüce, Fikirtepe’de Şubat ayı içerisinde kazmayı vuracaklarının müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi Saraçhane’deki Belediye Sarayı’nda ağırladı. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Topbaş, “Çiçeği burnunda bakanımıza, bakanlığı hayırlı olsun. Kendisi aynı zamanda mesai arkadaşımız, beraber İstanbul’a hizmet vermiştik. Şu anda Türkiye’nin en önemli icra bakanlığının başında. Sayın Bakan, bize bir nezaket ziyaretinde bulundu, ilk defa bir belediyeyi ziyaret ediyor. Bundan dolayı da kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

“İstanbul’a güzel hizmetler sunacağız…”

Bakan Güllüce’nin görüşmeye ekibiyle birlikte geldiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Bakanlık arasındaki konuların ele alındığını belirten Başkan Topbaş, “Belediyemiz ve Bakanlık arasındaki ilişkiler değerlendiriliyor. Gayet güzel bir sonuç aldık, ancak çalışmalar sürecek. İnanıyorum ki, Bakanlığımız ile İBB olarak İstanbul’a; Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak da Türkiye genelindeki diğer belediyelerde birlikte güzel hizmetler yapacağız.” diye konuştu.

İstanbul’un gelişimi büyülüyor…

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce de, görüşmeye ilişkin olarak şunları söyledi: “Sayın Kadir Topbaş, son 10 yıldır İstanbul’a akıllara gelmeyecek kadar güzel hizmetler yaptı. Genel merkezimiz tarafından yeniden aday ilan edildi. Geçmiş hizmetlerinden dolayı hem teşekkür için hem de yeni adaylığından dolayı tebrik için bir ziyarette bulunmak istedim. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin beşte birinden büyük. Birlikte ‘Nasıl yönetişim yaparız?’ diye konuştuk. Belediyelerin en fazla ilgilendiği ve alakalı olduğu bakanlık, bizim bakanlığımız. Bu yüzden Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Kadir Topbaş ile Türkiye’deki belediyeleri birlikte tartışıp, bunları görüştük.”

Fikirtepe sorunu çözüme kavuştu…

“Sayın Kadir Topbaş ile uzun zamandır kangren olmuş olan ve bazı sorunlar oluşturan Fikirtepe konusunu konuştuk ve hallettik.” diyen Bakan Güllüce, “Müjdeler olsun. Allah herkese hayırlı etsin. Şubat ayı içerisinde biz orada kazmayı vururuz. Başkanımıza güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin her tarafıyla ilgili çalışacağız. Çok güzel şeyler yapılacak ve Türkiye, iyi yerlere gelecek.” diye konuştu.

“Polonezköy için en doğru kararı vereceğiz…”

Bakan Güllüce, Polonezköy’deki imar sorunuyla ilgili olarak da, şöyle konuştu: “Polonezköylülerin itirazları var. Bunlar inceleniyor. Kamuoyundan aldığımız bilgiler ve orada yaşayan insanlardan aldığımız bilgiler ışığında çevrecilerle de görüşerek, milletimiz için en doğru kararı vermeye çalışacağız. Bu konuyu güzel şekilde halletmeye çalışacağız.”