Büyük şehrin, büyük başkanı! 14.1.2014

İsveç Başkonsolosu Jens Odlander, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ziyaret etti. “Bu büyük şehrin, büyük başkanıyla tanışmak benim için onurdur.” diyen Konuk Başkonsolos Odlander, Türkiye ile İsveç arasındaki işbirliğinin artarak devam edeceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsveç Başkonsolosu Jens Odlander ile Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda biraraya geldi. Görüşmenin ardından basın mensuplarına bilgi veren Başkan Topbaş, yeni göreve atanan Başkonsolos Odlander’in nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi. Başkan Topbaş, İsveç’te 100 binin üzerinde Türk vatandaşının yaşadığını ifade ederek, “Sayın Başkonsolosa yeni görevinde başarılar diliyorum. İsveç ekonomisi gelişmiş bir ülke. Türkiye ile ilişkileri de çok iyi. Biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Stockholm Belediyesi arasında ne gibi sosyal projeler yapabileceğimizi konuştuk.” dedi.

İsveç Başkonsolosu Jens Odlander ise kendilerini misafir ettiği için Başkan Topbaş’a teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bu büyük şehrin, büyük başkanıyla tanışmak benim için onurdur. Türkiye’de 100’ün üzerinde çalışan İsveç şirketi var. Bunun yanında sivil toplum kuruluşlarımız da var. Gelecekte de işbirliğimizin artarak devam edeceğini düşünüyorum.”