Avusturya Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret 14.1.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avusturya Başkonsolosu Christine Wendi’yi makamında kabul etti. Başkonsolos Wendi, “İstanbul’la ilgili olarak çok farklı bilgiler edinme fırsatı buldum. Sayın Topbaş’la görüşmek benim için onur.” dedi.

Avusturya Başkonsolosu Christine Wendi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Topbaş, Başkonsolos Wendi’nin göreve yeni başlaması dolayısıyla nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

Türkiye ile Avusturya arasından ciddi bir ticaret hacminin olduğunu ve bu ticaret hacminin zaman içerisinde daha da artarak devam edeceğine inandığını belirten Başkan Topbaş, “Özellikle Viyana Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında dostane ve bilgi paylaşımına dayalı önemli işbirliklerimiz var. Başta öğrenciler olmak üzere pek çok vatandaşımız Viyana’da yaşıyor. İlişkilerimizin gelişmesinde de bu yerel diplomasiyi çok ön planda tutmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Avusturya Başkonsolosu Christine Wendi ise göstermiş olduğu misafirperverliğinden dolayı Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür etti. “İstanbul’la ilgili olarak çok farklı bilgiler edinme fırsatı buldum.” diyen Konuk Wendi, “Sayın Topbaş’la görüşmek benim için büyük onur. İşbirliği açısından çeşitli bilgiler alma fırsatı buldum. Umuyorum ki, uzun yıllardır var olan ilişkilerimizi daha da artırarak, birlikteliğimizi devam ettireceğiz.” dedi.