İstanbul, daha güzel olacak! 14.1.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni atanan Suudi Arabistan Başkonsolosu Mosaed Alganawi’yi makamında ağırladı. Konuk Başkonsolos, İstanbul’un gelecekte çok daha güzel bir şehir haline geleceğine inandığını söyledi.

Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arabistan ile Türkiye arasında özellikle manevi konularda sıkı bir bağ  olduğunu ve bu bağın ekonomik işbirlikleriyle devam ettiğini söyledi. Yerel yöneticiler olarak iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi adına çalışmalar sürdürdüklerini belirten Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Mekke Belediyesi arasında imzalanan katı atık toplama yönetmeliği protokolü ile Mekke’nin atık yönetimi konusunda İstanbul’un tecrübesinden yararlandığını söyledi.

Suudi Arabistan Başkonsolosu Mosaed Alganawi de, “İstanbul’u böylesine güzel bir şehir haline getirdikleri için Sayın Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyorum. Göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, İstanbul, gelecekte çok daha güzel bir şehir haline gelecektir.”