Başkan Topbaş’a nezaket ziyareti 14.1.2014

İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaifer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Konuk Başkonsolos, belediyecilik konusunda Başkan Topbaş’ın tecrübelerinden fazlasıyla yararlandıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaifer’i Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı. Görüşmenin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Topbaş, göreve yeni atanan Başkonsolos Mortezaifer’in kendilerine nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi. Başkonsolos Mortezaifer’in iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi konusunda önemli hizmetlere imza atacağına inandığını belirten Başkan Topbaş, “İki kadim medeniyetin yerel yöneticileri olarak üzerimize büyük görev düşmekte. Yerel diplomasinin dünyada çok önemli etkin bir güç olduğu biliniyor. UCLG’de zaten Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bagır Galibaf ile birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Mortezaifer: “Başkan Topbaş’ın tecrübelerinden yararlanıyoruz…”

İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaifer de, misafirperverliğinden dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür ederek, “Tahran Belediye Başkanından gelen heyetler de Sayın Kadir Topbaş gözetiminde ağırlanıyor ve işbirliği sağlanıyor. Sınırlarımız ve dinimiz ortak. Ortak kültür ve tarihten dolayı da belediyecilik konusunda Sayın Topbaş’ın tecrübelerinden fazlasıyla yararlanıyoruz.” diye konuştu.