İstanbul gelişimi ile İngiliz Parlamenterleri etkiledi 21.11.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-İngiltere Dostluk Grubu Eş Başkanları Fabian Hamilton ve Nursuna Memecan ile İngiliz Parlamenterlere İstanbul’a yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-İngiltere Dostluk Grubu Eş Başkanları Fabian Hamilton ve Nursuna Memecan (Sivas Milletvekili) ile İngiliz Parlamenterlerle öğle yemeğinde buluştu.

 

Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda yapılan görüşmeye, İBB Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Kapaklıkaya ve Köksal Tandıroğlu ile Türkiye-İngiltere Dostluk Grubu üyeleri Robert Walter, Richard Burden ve Lord Methuen da katıldı.

 

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasında, misafirlerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırım ve hizmetleri anlattı. İstanbul’a son 8,5 yılda 34 milyar dolar yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, “2013 yılı konsolide bütçesi 23,4 milyar lira ile rekor kırdı” dedi.

 

Türkiye-İngiltere Dostluk Grubu Eş Başkanı Fabian Hamilton da, İstanbul’un dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, şehrin son yıllardaki gelişmesinden hayli etkilendiklerini söyledi.