9 yeni itfaiye istasyonu İstanbul’a hayırlı olsun! 24.12.2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 asra yaklaşan geçmişi ile dünyanın en köklü itfaiye teşkilatlarından biri olan İstanbul İtfaiyesi’ni modern yeni itfaiye istasyonları ve yeni araçlar ile güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un çeşitli ilçelerinde inşa edilen 9 adet yeni itfaiye istasyonu Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllardaki dev yatırımları ile dünyanın 3’üncü büyük itfaiye teşkilatı haline gelen İstanbul İtfaiyesi, yeni yatırımlar ile güçlenmeye devam ediyor. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde inşa edilen 9 modern itfaiye istasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı toplu açılış töreniyle hizmete alındı. Büyükçekmece Mimarsinan’da düzenlenen törene, İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ve Feyzullah Kıyıklık, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Genel Sekreter Yardımcıları Abdurrahman Uçak ve Köksal Tandıroğlu, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

108 istasyon, 635 itfaiye aracı…

Başkan Kadir Topbaş, törende yaptığı konuşmada, modern araç gereçlerle donattıkları İstanbul İtfaiyesi’ni dünyanın en iyi teşkilatından biri haline getirdiklerini belirterek, “2004 yılında 38 olan itfaiye istasyon sayısı 108’e, personel sayısı 1.852’den 4 bin 254’e, araç sayısı da 292’den 635’e ulaştı. İstanbul İtfaiyesi, modern istasyon, araç ve ekipmanlar ile dünyanın önde gelen itfaiyelerinden biri haline geldi.” dedi.

İstanbul emin ellerde…

İstanbul İtfaiyesi’nin, olaylara uluslararası standartların öngördüğü sürede müdahale edebilmesi için 2004 yılından bu yana modern itfaiye istasyonlarından itfaiye araçlarına, cankurtaran hizmetlerinden afet yönetimine kadar pek çok yatırım yaptıklarına dikkat çeken Başkan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Günde ortalama 150 itfai olay, 150 ambulans vakası olmak üzere toplam 300 olaya müdahale eden İstanbul İtfaiyesi, İstanbulluların can ve mal güvenliği için 365 gün 24 saat çalışıyor.”

İstanbul’a hayırlı olsun…

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra beraberindekilerle birlikte kurdele keserek 9 yeni modern itfaiye istasyonunu hizmete aldı. İtfaiye İstasyonları Toplu Açılış Töreni kapsamında; Ataşehir Kayışdağı, Başakşehir Resneli, Beşiktaş Ortaköy, Büyükçekmece Mimarsinan, Eyüp Kemerburgaz, Kartal Yakacık, Maltepe Büyükbakkalköy ve Üsküdar Ünalan İtfaiye İstasyonları ile Başakşehir Resneli Yangın Evi ve Yangın Eğitim Konteynerleri hizmete alındı.