İstanbul’a 25’inci modern okul 23.12.2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 5 yeni okul daha kazandıracaklarının müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden KİPTAŞ tarafından Başakşehir’de yapılan İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Törene, İstanbul Milletvekilleri Harun Karaca ve Ünal Kaçır, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

KİPTAŞ, 5 okul daha yapacak…

Başkan Kadir Topbaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, çocukların dünyadaki yaşıtlarıyla rekabet içinde yetiştiğini belirterek, velilerden çocuklarına örnek olmasını istedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime çok büyük destek verdiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, KİPTAŞ’ın çeşitli ilçelerde 5 okul daha yapacağını müjdeledi.

İstanbul’a 1.025 derslik, 26 okul…

2004 yılından bu yana İstanbul’a toplam 1.025 derslikli 26 okul kazandırdıklarının altını çizen Başkan Kadir Topbaş, “Bugüne kadar 25 okul tamamlandı, 1 okulun yapımı devam ediyor. Öte yandan, bugüne kadar 144 okul bahçesine 144 spor salonu yaptık. 60 okula daha kapalı spor salonu yapmak için çalışmalara başladık.” diye konuştu.

Okullara akıllı tahta, projeksiyon cihazı…

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra beraberindekilerle birlikte okulun açılış kurdelesini kesti. 33 derslik, 3 laboratuvar ve 380 kişilik kapalı spor salonu bulunan okulu gezen Başkan Topbaş, akıllı tahta ve projeksiyon cihazlarının bundan sonra yapılacak bütün okullara standart olarak konulmasını da istedi.