Kadir Topbaş 3’üncü kez İBB Başkan Adayı 5.12.2013

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı. İstanbul’un yanı sıra 20 ilin daha belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıda Haliç Kongre Merkezi’ni dolduran binlerce kişi, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı’nda 21 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Salonu dolduran İstanbullular, “Dik dur eğilme, İstanbul seninle” sloganı ve “Beraber yürüdük biz bu yollarda/ Beraber ıslandık yağan yağmurda / Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda, bana her şey şeyi hatırlatıyor” sözleriyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a tezahürat yaptılar.

“İstanbul’a çok eser, çok hizmet kazandırdık...”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un bir şehir sıfatıyla o şehir içinde yaşayan insanlarıyla şehri inşa eden ve şehrin inşa ettiği güzel sakinleriyle her zaman bir kutup yıldızı şehir olduğunu belirterek, “İstanbul bu ülkede 81 vilayetin özetidir. İstanbul Türkiye’dir. Topyekun Türkiye’yi kucaklayamayan, topyekun Türkiye’nin hissiyatını anlamayan da İstanbul’u anlayamaz, dinleyemez. Allah’a hamdolsun biz, İstanbul'u anladığımız için Türkiye’yi, Türkiye’yi anladığımız için İstanbul'u anladık. İstanbul'a çok eser, çok hizmet kazandırdık. İstanbul’da sürüp giden tahribatı durdurduk. İstanbul’da yeniden dirilişin, inşanın, imarın kapılarını kontrollü bir şekilde araladık.” diye konuştu.

“İstanbul, şehirlerin annesi...”

İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduklarını Ama İstanbul’a çok hizmet etmenin de aşkı, heyecanı, sevdası içindeyiz. Başlattığımız nice proje var, İstanbul’da başlayacağımız nice proje var. İstanbul’a kazandırdıklarımızdan çok daha fazla kazandıracaklarımız var. İnşallah İstanbul’u yarınlara geleceğe hazırlamaya devam edecek, İstanbul’u İstanbul olarak, şehirlerin annesi olarak muhafaza etmeyi sürdüreceğiz.”

“İstanbul nice şehirlere, nice medeniyetlere öncülük ettiği kadar AK Parti’nin ilke ve ideallerini, proje ve hedeflerini de şekillendirmiş, bize öncülük etmiş, bize istikamet çizmiş bir şehirdir” diyen Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti; “İstanbul’un ruhunu, özünü, tarihini, kültürünü özümsemeyenler İstanbul’a hizmet etme gururunu yüklenemezler. İstanbul’un burası çok önemli. İstanbul’un mezar taşlarını sökenler, mezar taşlarından camilerine, erguvanlarından lalelerine, çarşılarından şadırvanlarına, simitçilerinden bozacılarına, poyrazından lodosuna, kedilerinden lüferine kadar her dem anlattığı tarihi anlamayanlar, İstanbul’u asla anlayamazlar. İstanbul’u asfalt yollardan ibaret görenler hiçbir şey görmemiştir. İstanbul’u betonlardan ibaret görenler, İstanbul’da hiçbir şey görmemiştir.”

Kadir Topbaş, 3’üncü kez İBB Başkan Adayı...

İstanbul’la ilgili gösterilen tanıtım filminin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Fazla söze ne hacet. Zaten Ziya Paşa güzel söylemiş. 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.' Eserler ortada. Bunu anlatmak da yetmez, vakit müsaade etmez. İşte gerek belediyemizin yaptıkları gerek yerel yönetimin yaptıkları hepsi ortada. Bunlar bir kısmı. Daha burada sizlere gösterilemeyen nice eserler var. İnşallah kampanya boyunca ilçe ilçe bunların hepsi size anlatılacak. İstanbul, AK Parti ile güzel. İnşallah AK Parti ile İstanbul daha güzel olacak. Çünkü İstanbul’da biz Türkiye'yi görüyoruz. Onun için İstanbul çok önemli. Bu dönemde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Kadir Topbaş.” sözleriyle Kadir Topbaş’ın adaylığını açıkladı.

Kadir Topbaş'ın özgeçmişinin sunulduğu toplantı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve İstanbul milletvekillerinin birlikte fotoğraf çekimiyle sona erdi.