TBB Encümen Toplantısı İstanbul’da yapıldı 4.12.2013

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Aralık Ayı Encümen Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya TBB ve İBB Başkanı Kadir Topbaş başkanlık yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beyoğlu Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde yapılan toplantıya; Başkan Topbaş’ın yanı sıra Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Erzurum Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan ve Çaltı Belediye Başkanı Osman Yılmaz katıldı.

Aralık ayı Encümen Toplantısı’na katılan belediye başkanlarına teşekkür eden Başkan Kadir Topbaş, Türkiye Belediyeler Birliği’nin son yıllarda yurtiçi ve yurtdışında önemli hizmet ve yardım çalışmalarına imza attığını vurguladı. Başkan Topbaş, başarılarının yeni yılda da artarak devam edeceğine inandığını söyledi.

Toplantıda, Türkiye Belediyeler Birliği’nin 2014 yılı bütçesi ile Belediye Akademisi binasının yapım çalışmaları ve Gazze’ye yardım konularının ele alındı. Başkan Topbaş, toplantının ardından konuk belediye başkanlarına Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni gezdirdi ve İstanbul’a 2004 yılından bu yana yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi verdi.