Başkan Topbaş, Tokatlılarla… 30.11.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Mega Arena’da düzenlenen Geleneksel Tokatlılar Gecesi’ne katıldı. Ülkelerin ve milletlerin ancak birlik ve beraberlik içinde kalkınabileceğine dikkat çeken Başkan Topbaş, İstanbul ve Türkiye’nin dünya lideri olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Mega Arena’da düzenlenen Geleneksel Tokatlılar Gecesi’ne katıldı. İstanbul Milletvekili Harun Karaca ile Tokat ili ve ilçelerini temsil eden dernek ve vakıfların yer aldığı gecede, Tokatlılar Başkan Kadir Topbaş’a yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Kadir Topbaş, geceye katılanlara hitap ederek, “İstanbul ve Türkiye, birlik ve beraberlik içinde dünya lideri olma yolunda hızla ilerledi. Ülkeler lider yetiştirir ve gelişir. Türkiye de bir lider yetiştirdi. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yetiştirdi. Böylece İstanbul ve Türkiye, dünya lideri olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi.

Rotası belli olmayan gemiye hiçbir rüzgarın yardım etmeyeceğini belirten Başkan Topbaş, son yıllarda çizilen doğru rota sayesinde İstanbul ve Türkiye’nin artık dünyada gıpta edildiğini söyledi. Hz. Mevlana’nın “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır” sözünü hatırlatan Başkan Topbaş, “Ülkemizdeki barış ve hoşgörü ortamının devamı için hemşehri dernek ve vakıflarına büyük görevler düşüyor.” dedi.