Başkan Topbaş, İstanbul Design Week 2013’ü gezdi 17.10.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen moda ve endüstriyel tasarımcılarına ev sahipliği yapan İstanbul Design Week 2013’ü gezdi. Başkan Topbaş, İstanbul’un tanıtımı adına bu tür organizasyonları çok önemli bulduğunu söyledi.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen moda ve endüstriyel tasarımcıları İstanbul’da buluştu. Maçka Küçük Çiftlik Park’ta düzenlenen İstanbul Design Week 2013 etkinliğine katılan Başkan Topbaş, stantları ziyaret etti. Yerli ve yabancı stant sahipleriyle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Topbaş, İstanbul’un tanıtımı adına bu tür organizasyonları çok önemli bulduğunu söyledi. Başkan Kadir Topbaş, fotoğraf çektirmek isteyen sanatçı ve ziyaretçilerin tekliflerini de geri çevirmedi.

Dream Design Factory tarafından bu yıl “tasarım ve kent" başlığıyla düzenlenen İstanbul Design Week 2013 etkinliğinde, Polonya, Finlandiya, İngiltere, İsviçre, Avusturya, İtalya, Hollanda, Almanya ve Fransa’dan çeşitli tasarımlar sergilendi. Sergiye pek çok yerli ve yabancı sanatsever yoğun ilgi gösterdi.