Türkiye’de üretim artıyor 26.11.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Fuarı’nı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Türkiye’nin son yıllardaki üretim ve ihracat seviyesinin gurur verici olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) Harbiye Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’nü ziyaret etti. TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ile birlikte stantları gezen Başkan Topbaş, Türk ve yabancı müteşebbislerle bir süre sohbet etti. Ürünler ve markalar hakkında detaylı bilgiler alan Başkan Kadir Topbaş, “Türkiye’de üretim ve ihracat son yıllarda o kadar çok gelişti ki, dünyaya artık kaliteli ürün ihraç etmekle kalmıyor, marka ihraç ediyoruz. Türk işadamlarının bu başarısıyla İstanbul ve ülkemiz adına gurur duyuyoruz.” dedi.

Bir çiğköfte standını gezerken ürünün Nijerya’ya ihraç edildiği bilgisini alan Başkan Topbaş, “İşte Türk girişimcilerin başarısı. Eskiden bir iğneyi bile yurtdışından ihraç eden ülkemiz şimdi çiğköfteyi Afrika’ya kadar ihraç ediyor. TUSKON’un bu başarısını tebrik ediyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 130 ülkeden 800 firmanın katıldığı Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü, gıda, tarım, hızlı tüketim ürünleri ve ilgili makinelerin sektörlerini İstanbul’da biraraya getirdi.