Fotoğraflarla 15 Temmuz gecesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları gözler önüne seren ‘Karanlıktan Aydınlığa Meydanların Dili Sergisi’nin açılışına katıldı. Serginin açılında konuşan Başkan Topbaş, 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazıldığını söyledi.

İstanbul, Bosna Hersekli bürokratları ağırladı

TBB ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bosna Hersekli belediye başkanlarını İstanbul’da ağırladı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Bosna Hersek Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Sertifika Töreni’nde konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un başarısını anlattı.

Şile’ye modern engelliler kampı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’de hayata geçecek olan engelliler kampının inşaatını ziyaret etti. Toplumun her kesiminden vatandaşın tesisten faydalanabileceğini söyleyen Başkan Topbaş, tesisin yılsonunda tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Başkan Topbaş Şile bezini tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile bezini ve yapılışını basın mensuplarına tanıttı. Şile bezi ipliğinin yoğuruluşundan atölyede dokunmasına kadar geçen aşamalarını anlatan Başkan Kadir Topbaş, Şile bezinin dünyada tanınması ve bilinmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Dünyanın en modern tesisi için imzalar atıldı…

İstanbul’un geleceğini aydınlatacak Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi’nin inşaatı için imzalar atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1 milyon 500 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak tesisin 2020 yılında hizmete alınacağını söyledi.

2017 - 2018 Adli Yılının açılışı gerçekleştirildi

2017 - 2018 Adli Yıl Açılış Töreni, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlendi. Programa İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.