Zafer Bayramı’nda görkemli kutlama…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü kapsamında İstanbul’un çeşitli yerlerinde kutlamalar düzenlendi. Taksim Meydanı, Vatan Caddesi ve Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen kutlamalara İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Beşiktaş’ta ortaya çıkan tarih…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın Beşiktaş İstasyonu’nda gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını inceledi.

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

Saraçhane Belediye Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların ve İslam Alemi’nin de Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Başkan Topbaş, “İBB olarak her bayram olduğu gibi yine bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız. İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz.” dedi.

Doğal ekmekte robot teknolojisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal Halk Ekmek Fabrikası’nda uygulanan robotik ekmek kasalama ve paletleme sistemi ile glutensiz ekmeği tanıttı. Robotik ekmek kasalama ve paletleme sisteminin dünyada ilk kez kullanıldığına dikkat çeken Başkan Topbaş, ekmeğin hamur oluşumundan paketlemeye kadar el değemeden üretildiğini söyledi.

Malazgirt Zaferi coşkuyla kutlandı

Malazgirt Zaferi’nin 946’ncı yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin yeni bir istikbal kazandırdığını ve Anadolu’nun kapılarını Türklere açtığını söyledi.

İstanbul İtfaiyesi Dünya Şampiyonu oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İstanbul İtfaiyesi, 17. Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları’nda fırtına gibi esti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Los Angeles’ta düzenlenen yarışlarda 12’si altın, toplam 32 madalya alarak Dünya Şampiyonu olan itfaiyecileri tebrik etti. Başkan Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin tulumbacılıktan başlayarak Dünya Şampiyonluğuna uzandığını söyledi.

Saraybosna’da İstanbul rüzgarı

İstanbul ile Saraybosna arasında ‘Kardeş Şehir’ ilişkisi kurulmasının 20’nci yılı dolayısıyla Saraybosna’da İstanbul Kültür Günleri düzenlendi. Etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bosna Hersek ile Türkiye arasından tarihten gelen derin bağlar bulunduğunu ifade etti.

Başkan Topbaş’tan Saraybosna gezisi

İstanbul ile Saraybosna arasında ‘Kardeş Şehir’ ilişkisi kurulmasının 20’nci yılı dolayısıyla Saraybosna’da İstanbul Kültür Günleri düzenlendi. Etkinliğe katılmak için Saraybosna’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş şehri gezdi.

Kızılay Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı makamında ağırladı. Kurbanın mali bir ibadet olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, “Kurban Bayramı’nı dünyanın değişik yerlerindeki Müslümanlara yardım etmek adına bir fırsat olarak görmek lazım.” dedi.

İstanbul’a 10 milyon ağaç...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Alibeyköy Fidanlığı’nda incelemelerde bulundu. Ulaşımdan sonra en büyük yatırımı çevreye yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, İstanbul’a 10 milyon ağaç diktiklerini ve yeşil alanları 60 milyon metrekareye taşıdıklarını söyledi.

Hasanpaşa Gazhanesi yeniden hayat buluyor

1993 yılında kapanan Hasanpaşa Gazhanesi, Enerji Müzesi ve Kültür Merkezi haline dönüştürülüyor. Gazhanedeki çalışmaları yakından inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, müzenin yeryüzündeki enerjinin günümüze kadar geçirdiği evrimleri yansıtacağını söyledi.

“İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız.” dedi.

İBB, 7 kurban satış ve kesim merkezi ile İstanbulluların hizmetinde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Alibeyköy Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Olası İstanbul depremine karşı tedbirler alınıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “17 Ağustos Depremini Anma Programı ve Güvenli Yaşam Paneli”ne katıldı. Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “Depremle birlikte yaşamak bu şehrin bir gerçeğidir. Ancak depremin acılarını yaşamak kaderi olamaz, olmamalı” diye konuştu.

İstanbul’un köyleri modern hayvancılıkla gelişecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’nin köylerini ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul’un mahalleye dönüşen köylerinde hayvancılık yapılabilmesi için Türkiye’de ilk olacak bir proje geliştirdiklerini açıkladı.

Şile, meydan ve yeraltı otoparkına kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Şile Kent Meydanı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı’nı gezdi. İncelemelerde bulunan Başkan Topbaş, zeminaltı otopark ve kent meydanının 2018 yılında Şilelilerin hizmetine açılacağını söyledi.

Şile örnek oluyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Şile’de kurulan Yeryüzü Pazarı’nı ziyaret etti. Başkan Kadir Topbaş, Şile’ye bugüne kadar 1 milyar 650 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Saklı cennet Ağva

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ağva Meydanı ve Sahil Düzenleme Projesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, proje kapsamında 3 sosyal tesis, seyir terasları, 125 araçlık otopark, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar yapılacağını söyledi.

Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı 2019’da açılacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, basın mensuplarıyla birlikte tünel kazısı tamamlanan Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Kadir Topbaş, hattın 2019’un ilk aylarında devreye gireceğini söyledi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüklerini açıklayan Başkan Topbaş, “Fikirtepe başta olmak üzere İstanbul’un mahallelerini tek tek ele aldık.” dedi.

Başkan Topbaş’a anlamlı ziyaret

Görev süresi sona eren Lübnan İstanbul Başkonsolosu Hani Chemaitelly, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, Hani Chemaitelly’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim etti.

Sütlüce’de Manas Heykeli

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki dostluğu pekiştirmek için önemli adımlar atılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Manas Heykeli’nin açılışı gerçekleştirildi.

Manas Destanı artık Türkçe

Dünyanın en büyük destanları arasında gösterilen Manas Destanı, Türkçe olarak basıldı. Destanın Türkçe basımının tanıtım töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı 2019’da hizmetinizde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı hızla devam eden Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın Çobançeşme - Kuyumcukent TBM Montaj Programı’na katıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kadir Topbaş, Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın 2019’un ilk yarısında açılacağını müjdeledi.

İstanbul teknoloji üssüne dönüşecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İnovatif Teknoloji Firmalarının Uluslararası Pazara Girişini Hızlandırma ve Rekabet Altyapılarını Destekleme Programı İmza Töreni’ne katıldı. İmzalanan proje ile Türkiye’den dünya çapında teknoloji markaları çıkarmak ve İstanbul’un teknoloji ve inovasyon alanında cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.