İstanbul’un Fethi’nin 564.yılı kutlu olsun

Bir çağı kapatılıp, yeni bir çağ açan İstanbul’un Fethi, 564’üncü yılında görkemli bir gösteriyle kutlandı. Fatih Sultan Mehmet Han ve kutlu ordusunu rahmetle, minnetle yad ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un Türkiye’nin vitrini olduğunu söyledi.

Odessa İstanbul Park açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kardeş Şehir Ukrayna Odessa’da yaptığı İstanbul Park, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. İki ülkenin cumhurbaşkanları arasındaki dostluğun geleceğe umutla bakma fırsatı verdiğini vurgulayan Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak aynı dostluğu geliştirmek istediklerini söyledi.

İBB’den Odessa’ya 30 otobüs…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov ile görüştü. İBB olarak Odessa ile her türlü bilgi ve deneyim paylaşımına açık olduklarını belirten Başkan Topbaş, 2018 yılı içerisinde şehre yenilenmiş 30 otobüs hediye edeceklerini açıkladı.

Barış kenti; İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başkonsoloslarla inşaatı devam eden İstanbul 3.Havalimanı şantiyesinde buluştu. İstanbul’un kültür ve inanç farklılıklarının zenginliğini yaşayan bir kent olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’daki hoşgörü ve hümanizmin tüm dünyayı etkilediğini belirtti.

İstanbul bir markadır…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marka Türkiye 2017 Kongresi’nin “Destinasyon Markalaşması Oturumu”na katıldı. Oturumda konuşan Başkan Kadir Topbaş, marka olmak için çalışmak ve emek vermek gerektiğini söyledi.

‘2016 Faaliyet Raporu’ kabul edildi

Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘2016 Faaliyet Raporu’ Mayıs ayı olağan toplantısında oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel yönetimlere çok daha fazla sorumluluk düştüğünü söyledi.

Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

Milli Mücadele’nin 98’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkuyla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

El emeği ürünler sergilendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSMEK 21. Yıl Genel Sergi ve Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi. İSMEK’in şehir hayatının yoğunluğunda kendini ihmal eden insanları toplumla buluşturduğunu belirten Başkan Topbaş, “İSMEK, insanların kabiliyetlerini ortaya çıkartan ve rehabilite merkezi gibi hizmet veren bir halk üniversitesidir.” dedi.

3. Havalimanı 2018’de hizmetinizde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, büyükelçilerle biraraya geldi. Turizm temalı toplantıda konuşan Başkan Topbaş, 150 milyon yıl kapasiteli İstanbul Airport’un 2018’de açılacağını söyledi.

Akıllı şehirde, akıllı fuar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017”nin açılışını yaptı. Akıllı şehirlerin tasarruf sağladığına değinen Başkan Topbaş, akıllı toplu taşıma sistemleri, enerji tasarrufu sağlayan akıllı binalar, çevre ve atık yönetimi gibi uygulamalarla 2050 yılına kadar yaklaşık 22 trilyon dolarlık bir tasarruf sağlanacağını kaydetti.

İş Güvenliği ve Sağlığı Deklarasyonu imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte “İş Güvenliği ve Sağlığı Deklarasyonu”nu imzaladı. Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, hayatımızın her anında iş sağlığı ve iş güvenliği hassasiyetini göstermenin gerektiğini belirtti.

2. Etnospor Festivali şölene dönüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 2. Etnospor Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Festivallerin şehirlerin vitrini olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, Etnospor Festivali’nin İstanbul’un dinamizmini arttığını söyledi.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İstanbul’da başladı

Dünyanın ilk 5 savunma fuarı arasında yer alan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 13’üncü kez kapılarını açtı. Fuarda konuşan Başbakan Yıldırım, bugünün Türkiye’sinin dünden, yarının Türkiye’sinin ise bugünden daha güçlü olacağını söyledi.

İstanbul Gençlik Festivali coşkuyla gerçekleştirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali geleneksel sanatlar atölyelerinden sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok dalda faaliyete ev sahipliği yaptı. Binlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen İstanbul Gençlik Festivali’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere mesajlar verdi.

2 metro hattı daha 2020 yılında hizmete giriyor

Anadolu Yakası’nda ulaşımı rahatlatacak Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli ve Sarıgazi - Taşdelen - Yenidoğan Metro Hatlarının sözleşmeleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı. Hatların 2020 yılında hizmete gireceğini belirten Başkan Topbaş, İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna rahatlıkla erişilebileceğini söyledi.

“İstanbul Turizm Çalıştayı” başladı

İstanbul Turizm Çalıştayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Turizm yatırımlarını ve projelerini anlatan Başkan Topbaş, teröre karşı en büyük duruşun turizmle mümkün olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanımız yeni sistemde de önemli izler bırakacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye yeniden üye olmasını değerlendiren Başkan Kadir Topbaş, “Başarısını ve gayretini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız, yeni sistemde de Türkiye’ye önemli izler bırakacak” dedi.