Gençlere liderlik dersi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı’na katıldı. Öğrencilere liderlik ve şehir yönetimi ile ilgili bir konuşma yapan Başkan Topbaş, “Lider bir ötekini düşünen, yarınlar için kaygı duyarak çalışan ve mevcut durumu iyi okuyan kişidir.” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’tan Gaziantep ziyareti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’yi makamlarında ziyaret etti.

BM UNACLA Toplantısı İstanbul’da başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın BM Yerel Yönetimler Danışma Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı. Toplantıda küresel gündemlerin yeni uygulama şekillerine dair siyasal katkılar masaya yatırıldı.

Belediye Başkanı Yusuf Safa Varank oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, koltuğunu 15 Temmuz gecesi şehit düşen Prof. Dr. İlhan Varank’ın oğlu Yusuf Safa Varank’a bıraktı.

Dünyanın en büyük canlı halısı 3’üncü kez İstanbul’da

Sultanahmet Meydanı’nda bu yıl 3’üncü kez hazırlanan 1.453 metre kare boyutundaki dünyanın en büyük canlı halısı Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle ziyarete açıldı. Canlı lale halısı bu yıl İstanbul’un fethine ithafen 564 bin canlı lale kullanılarak 1.453 metre kare ebadında hazırlandı.

Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mevkidaşı Yakutsk Belediye Başkanı Aisen Nikolaev’i makamında ağırladı.

İstanbul’a 5 yeni metro hattı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 Yılı Faaliyet Raporu Belediye Meclisi’ne sunuldu. 5 yeni metro hattının ihale süreçlerinin tamamlandığını belirten Başkan Kadir Topbaş, yapım çalışmalarının başlayacağını açıkladı.

İstanbul’da lale zamanı

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 12’ncisi düzenlenen İstanbul Lale Festivali kapsamında Emirgan Korusu, Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı ve Sultanahmet Meydanı çeşitli etkinliklere sahne oldu. İstanbul’un fethinin 564. yılı sebebiyle 564 bin lalenin kullanıldığı Lale Halısı, Sultanahmet Meydanı’nda bu yıl üçüncü kez İstanbulluları karşıladı.

45 yıllık kardeşlik çiçek açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Japonya Şimonoseki Belediyesi arasındaki kardeşliğin simgesi olan laleler ve erguvanlar Şimonoseki’de, sakuralar da İstanbul’da baharla birlikte açmaya başladı. İki belediye arasındaki kardeşliğin 45. yıl kutlamalarında konuşan Başkan Topbaş, sakura ağacının İstanbul’a çok yakıştığını söyledi.

Kenetlenerek geleceğe yürüyeceğiz

Referandum oylaması için Florya’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sonucun hayırlı olmasını dileyerek, “Milletçe kenetlenerek, hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz.” dedi.

Başkan Topbaş Trabzonlularla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Haydi Trabzonlular Buluşuyoruz’ programına katıldı. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Başkan Topbaş, “Aydınlık geleceğin kapısındayız. Dosta düşmana karşı el ele, gönül gönüleyiz.” dedi.

Maltepe’ye yeni metro ve havaray…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepelilerle buluştu. İlçeye yapılan Orhangazi Parkı’nın yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Topbaş, Maltepe’yi yeni metro ve havaray hatlarıyla buluşturacaklarını müjdeledi.

Silivri’ye metro projesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçe programları kapsamında Silivri’de iş adamları ve vatandaşlarla buluştu. İlçedeki 5 okul spor salonunun tamamlandığını, 3 spor salonunun inşaatının da devam ettiğini belirten Başkan Topbaş, Silivri’ye yapılacak metronun proje çalışmalarına başlandığını söyledi.

Beykoz’a metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’da vatandaşlarla buluştu. Harem - Beykoz arasında 14 km’lik bir tünel yapılacağını belirten Başkan Topbaş, Beykozlulara metro müjdesi verdi.

Üsküdar - Ümraniye Metro Hattı açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi’ni ziyaret etti. Yeni belediye binasının Üsküdar’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Kadir Topbaş, Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metro Hattı’nın Üsküdar - Ümraniye arasında Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

220 okula spor salonu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Liselerarası Futbol Turnuvası’nın ödül törenine katıldı. 200 okul spor salonunun tamamlandığını ve 20 salonun inşaatının devam ettiğini ifade eden Başkan Topbaş, yapılan spor salonları sayesinde alınan derecelerin arttığını belirtti.

Polis Teşkilatı’nın 172. yılında anlamlı ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yılı nedeniyle Adalar’da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Düzenlenen tekne gezisinde konuşan Başkan Topbaş, Adalar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu dönemde suya, kendi görev süresinde ise doğalgaza kavuştuğunu söyledi.

Kadıköy’e 3,3 milyar lira yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Kadıköy’e 3,3 milyar lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, Kurbağalıdere’nin temizlendiğini, Göztepe Parkı’nın göz kamaştırdığını ve Kadıköy’ün metroların merkezi haline geldiğini söyledi.

Şişli’ye 3,5 milyar liralık yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli’de düzenlenen bir programa katıldı. İstanbul’a 16,5 milyar liralık daha yatırım yapılacağını ifade eden Başkan Topbaş, “Bu kutsal emanet şehri layık olduğu yere getirmek için çalışıyoruz.” dedi.

İstanbul’da dereler hayat buluyor

Bakırköy, Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçelerinden geçen Ayamama Deresi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen rekreasyon projesi ile önemli bir yaşam merkezi haline geliyor. Ayamama Deresi’nin ıslahının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Başkan Topbaş, derenin yemyeşil bir yaşam merkezine dönüşeceğini ve deniz motorlarının Marmara Denizi’nden dere içine doğru taksi hizmeti vereceğini açıkladı.

Cendere Sabadat’a dönüşüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Avcılar’da sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle buluştu. Cendere, Kurbağalıdere ve Çırpıcı Deresi’ni mesire alanları haline getirecek müthiş bir çevre projesi başlattıklarını aktaran Başkan Topbaş, proje için Güney Kore’deki Dünya Çevre Ödülü alan derenin mimarını İstanbul’a davet ettiklerini açıkladı.

İstanbul çiçek kokacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi. Beylikdüzü’ne 1,3 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’un her mevsim çiçek gibi kokacağını müjdeledi.

Başkan Topbaş gençlerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu’nda gençlerle biraraya geldi. Gençlere dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Topbaş, “Başarılı olmak bizim genlerimizde var.” dedi.

Beyoğlu daha da gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’na yapılan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Beyoğlu ve çevresine yapılan yatırımların devam edeceğini dile getiren Başkan Topbaş, yeni projeler hakkında bilgi verdi.