28 Şubat ve 15 Temmuz hafızalarda zinde tutulmalı

AK Parti Kadın Kolları tarafından 28 Şubat’ın 20’nci yılında ‘Şubattan Sonra’ konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, 28 Şubat ve 15 Temmuz’da ortaya koyulan duruşun tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

Zeyrek Şeyh Süleyman Mescidi restore edildi

Geç Roma dönemi eserlerinden olan ve Osmanlı döneminde camiye çevrilen Zeyrek Şeyh Süleyman Mescidi’nin restorasyonu tamamlandı. Türk - İtalyan işbirliğiyle restore edilen eserin açılış töreni yapıldı.

Frankfurt Belediye Başkanı’ndan taziye ziyareti

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımız için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi de görüşüldü.

Trablus Belediye Başkanı’ndan anlamlı ziyaret

Libya Trablus Belediye Başkanı Abdurrauf Beytulmal, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşlarımız için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Topbaş, Kosova Belediyeler Birliği’ni ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ştimle Belediye Başkanı ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Taksim Camii’nin temeli atıldı

Taksim Meydanı’nda yapılacak olan caminin temel atma töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Taksim’de cami eksikliğine dikkat çeken Başkan Topbaş, toplumun ihtiyacını karşılamak adına Taksim Camii’nin yapıldığını söyledi.

İstihdamda 500 bin yeni iş gücü…

İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonluğunda Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı yapıldı. Toplantıda, getirilen yeni imkanlar, teşvikler ve ekonominin daha ileriye taşınması için yapılması gerekenler ile devletin istihdama yönelik yeni teklifleri konuşuldu.

Başkan Topbaş “Akıllı İstanbul”u anlattı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda 1.000’in üzerinde belediye başkanını ağırladı. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehir Uygulamalarını’ anlattı.

Kabataş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı 2018’de hizmetinizde…

24,5 kilometre ve 19 istasyonlu Kabataş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metrosu’nda kazı çalışmalarının bir bölümü tamamlandı. Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, metronun 2018 yılının sonuna doğru açılacağını söyledi.

Kentsel dönüşüm hız kazandı…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları’nın temeli atıldı. Başbakan Binali Yıldırım, “Dev projelerle sadece bugünü değil, yarınlarımızı da inşa ediyoruz, geleceğimizi güvence altına alıyoruz. Millete hizmet yolunda yorulmadık, yılmadık.” dedi.