En büyük panzehir turizmdir…

21’incisi düzenlenen uluslararası EMITT 2017 Turizm Fuarı’nı gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Terörün kol gezdiği dünyamızda bu insanlık dışı eyleme karşı en büyük panzehir turizmdir.” dedi.

EMITT Turizm Fuarı kapılarını açtı…

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 21. EMITT 2017 Turizm Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Turizmin dünya insanlarını yakınlaştırdığını ve barışı sağladığını ifade eden Başkan Topbaş, göreve geldiğinde 2,8 milyon olan yıllık turist sayısını, yatırım ve hizmetlerle 13 milyona çıkardıklarını söyledi.

İstanbul’a dev etkinlik merkezi

Türkiye’nin en büyük çadır formatlı etkinlik ve sergi alanı, İstanbul’da inşa ediliyor. Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi hakkında basın mensuplarına bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, etkinlik merkezini Mart ayında açmayı planladıklarını söyledi.

Dudullu - Bostancı Metrosu’nda tünel çalışmaları başladı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Her yerde metro, her yere metro” hedefine emin adımlarla ilerliyor. Anadolu Yakası’nda hizmet verecek olan Dudullu - Bostancı Metro Hattı’nın tünel açma çalışmaları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı programla başlatıldı.

Kartal - Yakacık - Pendik - Tavşantepe Metro Hattı İstanbul’a hayırlı olsun…

İstanbul’un demir ağlarına bir yenisi daha eklendi. 4,5 km uzunluğundaki Kartal - Yakacık - Pendik - Tavşantepe Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Belediyecilik ile eğitim alanında yapılan yatırımların toplu açılışının da gerçekleştirildiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplam yatırım bedeli 926 milyon lirayı bulan 217 ayrı projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İstanbul, tünel yollarla yeraltından bağlanıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece’den Sarıyer’e tüneller, bağlantı yolları, kavşaklar ve köprülerle yaklaşık 140 kilometrelik yeni alternatif ulaşım güzergahının çalışmalarını başlattıklarını açıkladı. İstanbul’un toplu ulaşımda dünyanın sayılı şehirlerinden biri haline geldiğini söyleyen Başkan Topbaş, “Karayolu ulaşımında ezberleri bozmaya hazırlanıyoruz. Bunu yapacak gücümüz, imkanımız, güvenimiz, inancımız var.” dedi.

‘15 Temmuz Müzesi’ açılacak…

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 15 Temmuz Derneği’nin düzenlediği 15 Temmuz Müzesi Çalıştayı İstanbul’da gerçekleşti. 15 Temmuz Müzesi’nin açılacağının belirtildiği çalıştayda Başkan Kadir Topbaş, müzenin sıradan bir müze değil yaşayan bir müze olacağını ve dünyanın bu müzeyi konuşacağını söyledi.

Kentsel dönüşüm için el ele…

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen toplantıda 39 ilçe belediye başkanı ile biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, modern projelere katılımın arttığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı’ndan Ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i makamında ağırladı. İstanbul’un eski ve yeni müftüleri de ziyarete eşlik etti.