“Çevre dostu” sanayi bölgesi açıldı…

Çevre dostu sanayinin merkezi olacak Delikkaya Sanayi Bölgesi (DESB), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Birçok büyük ölçekli sanayi kuruluşunun yer aldığı DESB, yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanacak.

Başkan Topbaş’tan Darülaceze’ye ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin en eski ve köklü hizmet kurumlarından biri olan Darülaceze’yi ziyaret etti. Darülaceze’ye her geldiğinde heyecan duyduğunu belirten Başkan Topbaş, “Burası bir hizmet kapısı. Gönül insanlarının bulunduğu bir yer.” dedi.

Euroleague Final Four 2017 heyecanı İstanbul’da yaşanacak!

İstanbul, Avrupa’nın en iyi takımlarının yer aldığı basketbol organizasyonu olan Turkish Airlines Euroleague 2017 Final Four’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ev sahipliğini en iyi şekilde yapabilmek için hazırlıklara başladıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Bu dev basketbol organizasyonunu İstanbul’un tanıtımı için de çok önemsiyoruz.” dedi.

İstanbul’dan Saraybosna’ya tam destek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı temaslarda bulunmak üzere Saraybosna’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Kanton Başbakanı Elmedin Konakovic ile görüşen Başkan Topbaş, kardeş şehre ulaşım, eğitim, turizm, su ve altyapı gibi her alanda destek verdiklerini söyledi.

Japon Heyeti’nden taziye ziyareti

Japonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Kentaro Sonoura, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Topbaş, Türkiye ile Japonya arasındaki dostluğun çok eskiye dayandığını ve her iki ülkenin de tarih boyunca birbirlerinden yardım ve desteği eksik etmediğini söyledi.

Büyükelçilerden darbe girişimine kınama…

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle çalışma toplantısında buluştu. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan büyükelçiler, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını açıkladılar.

Menderes, Zorlu ve Polatkan’ı Anma Töreni düzenlendi

27 Mayıs Darbesi'nin ardından Yassıada’da idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, ölümlerinin 55’inci yılında Anıtmezar'da anıldı.

Başkan Topbaş, mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kurban Bayramı öncesi son mesai gününde Saraçhane’deki Başkanlık Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

Başkonsoloslardan demokrasiye destek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan başkonsoloslar, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını ifade etti.

İBB’den Çatalca’ya dev yatırımlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca Sosyal Konutları Anahtar Teslimi ile Çatalca İlçesine Yapılacak Doğalgaz Yatırımları Temel Atma Töreni’ne katıldı. Bugüne kadar ilçeye 960 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Halkalı - Bahçeşehir Metro Hattı, Çatalca’ya uzatılacak. 33 kilometrelik mesafe, 33 dakikaya inecek.” dedi.

Silivri’ye metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’ye bir basın gezisi gerçekleştirdi. Silivri’ye 2004’ten bu yana dev çevre yatırımları yaptıklarını anlatan Başkan Topbaş, Silivri için bir metro hattı planladıklarının müjdesini verdi.

2016 - 2017 Adli Yılı başladı

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı ve Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen Adli Yıl Açılış Törenlerine katıldılar.

Cape Town Belediye Başkanı’ndan taziye ziyareti

Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.